:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
فرصت افتخاری جهانی برای معماری ایران؛ تغابنی نامزد جایزه آکادمی سلطنتی هنر بریتانیا

لوید دورفمن، کارآفرین و بنیانگذار گروه تراولکس (مالک بیش از ۳۰ بنای تجاری در لندن مرکزی)، حامی جایزه‌ای معماری در آکادمی سلطنتی بریتانیا است که موسوم به نام خود اوست و برای اولین بار برگزار می‌شود: جایزه آکادمی سلطنتی دورفمن.... خودش در این مورد معتقد است: "اعلام برنده نخستین برنده جایزه معماری دورفمن آکادمی سلطنتی، یک فرصت مهم برای حرفه معماری است. برنده در اصل نقش آکادمی سلطنتی بریتانیا را به عنوان مدافع جهانی معماری بازتاب خواهد بخشید.

جایزه دورفمن بهترین معماری را شناسایی کرده، یک استعداد جهانی را برجسته می‌کند. من از حضور معماران [جوانی] از كلمبیا، اتیوپی، ایران، ژاپن و هلند [در بین نامزدها] خوشحالم. این طیف گسترده ای از استعدادهای منحصر به فرد نشان دهنده آینده معماری است. من منتظر تصمیم هیئت منصفه در ماه جولای در رویدادی هستم که [در اصل] درک عمومی از معماری را گسترش می دهد و امیدوارم این حرفه را الهام بخش کند...".


امسال این جایزه از منظر ایرانی نیز جالب می‌نماید، چراکه ایرانی ها هم در بین داواران و هم نامزدان جایزه حضور دارند. محسن مصطفوی [استاد ارشد هاروارد] و علیرضا تغابنی [معمار و فارغ‌التحصیل دکتری معماری از دانشگاه آزاد اسلامی]. چه بسا در مقایسه با سایر جوایزی که این روزها در سوابق معماران جوان ایرانی باب شده [و اکثرا بخشی از کسب و کار تجاری برگزارکنندگانشان هستند]، جایزه دورفمن با توجه به ماهیت غیر انتفاعی و ملی برگزارکننده آن، بتواند علیرضا تغابنی را به پرافتخارترین معمار ایرانی در عرصه جهانی تبدیل کند؛ برای این موضوع حدود ۴ ماه باید صبر کرد.

Alireza Taghaboni

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری