:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
مدیر کل نوسازی مدارس سیستان وبلوچستان خبر داد: بهره برداری از ۴۱۵ کلاس درس جدید در سیستان و بلوچستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۴۱۵ کلاس درس جدید در قالب ۱۲۲ واحد آموزشی در سطح استان به بهره برداری می رسد.
علیرضا راشکی ، اظهار داشت: مهر ماه امسال و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۴۱۵ کلاس درس جدید در قالب ۱۲۲ واحد آموزشی با اعتباری بالغ بر ۴۴۲ میلیارد ریال در سطح استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح این کلاس ها بیش از ۱۲ هزار دانش آموز از فضای استاندارد آموزشی بهره مند می شوند، افزود: با این وجود همچنان در سطح شهرستان های استان سیستان و بلوچستان نیازمند راه اندازی ۵ هزار کلاس درس جدید هستیم.

وی ادامه داد: البته خوشبختانه در سال های اخیر مشارکت خیرین بسیار خوب بوده و در مهر ماه امسال نیز ۸۸ مدرسه با ظرفیت ۳۱۴ کلاس درس با همت و مشارکت خیران مدرسه ساز آماده بهره برداری است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در استان ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس وجود دارد که ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس از مجموع آن ها نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

وی با اشاره اینکه ۵ مدرسه با ۳۲ کلاس درس به همت خیر مدرسه ساز در شمال سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده، افزود: آقای غلامحسین مطهری از خیرین غیربومی مدرسه ساز است که تعداد ۲۱ مدرسه در سطح استان در حال ساخت دارد که از این تعداد ۵مدرسه در منطقه سیستان به بهره برداری رسیده است.

وی بیان داشت: برای ساخت این ۵ مدرسه ٣٧ میلیارد ریال هزینه شده و پنج میلیارد ریال هزینه تجهیز آن را نیز اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان پرداخت کرده است.

راشکی ادامه داد: از این ۵ مدرسه، ۲ مدرسه با ۱۴ کلاس درس در روستای «عباس آباد» شهرستان نیمروز، ۲ مدرسه شش کلاسه در روستاهای «جهان آباد» و «صفرزایی» شهرستان هیرمند و همچنین یک مدرسه شش کلاسه در روستای «فیروزآباد» شهرستان زهک به مرحله بهره برداری رسیده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری