:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
ابلاغ دستورالعمل جدید در مورد پل‌های سواره رو شهر تهران

مدیر گروه مقاوم‌سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران،"رضا صادق دوست" ، از ابلاغ دستورالعمل حذف درزهای انبساط در پل های سواره روی شهر تهران خبر داد.
وی با بیان آنکه اولویت بندی اجرای عملیات حذف درزهای انبساط در این پل ها براساس معیارهایی همچون هزینه های اجرایی، میزان نشت و خرابی درز، سهولت اجرا، اهمیت ترافیکی و همچنین پیام های مردمی دریافت شده است، یادآور شد مطالعات کارشناسان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران نشان می دهد درزهای انبساط پل ها، عامل اصلی بسیاری از مشکلات سازه ای و ایمنی بهره برداران به ویژه پل های چند دهانه است.

مدیر گروه مقاوم سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، با اشاره به برگزاری کارگاه های مهندسی ارزش در جهت رفع مشکلات ناشی از آسیب درزهای انبساط، تلاش برای حذف این اجزا در پل ها را خروجی مثبت این کارگاه ها دانست و افزود: اولویت بندی پل هایی که می توانند بهترین انتخاب برای اجرای این پروژه باشند، در کمیته های فنی انجام شده است.

به گفته صادق دوست، حذف درزهای انبساط نتایجی همچون کاهش آلودگی های صوتی، روان شدن ترافیک، افزایش ایمنی بهره برداران و همچنین حذف هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض اجزای فوق را به دنبال خواهد داشت.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری