:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۴ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
افتتاح پروژه‌های نیمه‌کاره با کمک بخش خصوصی در اصفهان

به گزارش آرونا، به نقل از خبرگزاری مهر، ستار محمودی ، قائم مقام وزیر نیرو، عصر چهارشنبه، در همایش سراسری مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق کشور در اصفهان اظهار داشت: پیش از عملیات اجرایی و احداث هر نوع سازه ای اعم از تونل، سد و نیروگاه باید تمام جوانب اجتماعی، زیست محیطی و میراث فرهنگی آن را سنجید تا طرح توسعه‌ای جدید سبب خلل در سایر بخشها نشود.

وی بیان داشت: هماهنگی های محلی در این استان از سوی استانداری اصفهان می تواند زمینه اختصاص بهینه آب به شمار بیشتری از مردم را رقم بزند.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه تاکنون در حوزه مدیریت مصرف بهینه در بخش آب و برق به صورت جزیره‌ای عمل کرده ایم، گفت: در این عرصه نیازمند فعالیت‌های اساسی و چشمگیر هستیم، زیرا برای مثال کاهش مصرف یک هزار مگاواتی برق می تواند زمینه را برای گسترش طرحهای جدید مهیا کند.

معاون عمرانی استاندار اصفهان نیز در این جلسه به پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان اشاره کرد و گفت: شروع فعالیت دولت یازدهم در اصفهان، همراه شد با مطالعات آمایش سرزمین و در همان ابتدا این سند تدوین شد.

محمدعلی طرفه به تشریح فعالیت‌های دولت در استان اصفهان پرداخت و گفت: بر اساس این سند، علم، فناوری و گردشگری در صدر اولویت‌های استان قرار گرفتند و پس‌ازآن، به ظرفیت‌های هنر و صنعت پرداخته شد.

وی ادامه داد: در این دوره چهارساله، اقدامات زیادی در حوزه گردشگری صورت گرفته و در دو ماه ابتدای امسال، ۳ برابر سال ۹۲، گردشگر خارجی از استان اصفهان دیدن کرده‌اند.

طرفه تصریح کرد: هم‌راستا با افزایش تعداد گردشگران، ظرفیت‌های جذب گردشگر نیز بهبودیافته و هم‌اکنون، ۵۰ هتل در حال ساخت در استان اصفهان وجود دارد و ۱۰۰ پروژه بوم‌گردی نیز در سایر شهرستان‌ها وجود دارد؛ قسمت عمده سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش از سوی بخش خصوصی داخلی و خارجی تأمین‌شده است.

معاون عمرانی استاندار اصفهان به رویکرد محیط زیستی مدیریت استان اختصاص داشت و گفت: تعداد روزهای سالم اصفهان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲، ۳.۵ برابر شده است و تعداد روزهای پاک از یک روز به ۷ روز افزایش یافته است.

افتتاح پروژه‌های نیمه‌کاره با کمک بخش خصوصی

وی بیان داشت: طرفه راه‌های به کار گرفته در کاهش آلودگی استان را، تغییر در نوع سوخت نیروگاه‌ها، تغییر مکانیسم‌های حمل‌ونقل و کنترل آلودگی صنایع است.

طرفه یادآور شد: مدیریت پساب دیگر طرح دنبال شده در این مدت بوده که در هفته‌های اخیر، با حضور وزیر نیرو چند طرح در این زمینه افتتاح شد و پساب تصفیه‌خانه‌ها در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار اصفهان ادامه داد: هفت سازمان مدیریت پسماند در استان وجود دارد و کلیه ۱۰۷ شهر و یک هزار و ۴۰۰ روستای استان تحت مدیریت این سازمان‌ها قرار دارند.

طرفه به افتتاح پروژه‌های نیمه‌کاره با کمک بخش خصوصی اشاره کرد و تصریح کرد: مصلای شهر، ورزشگاه نقش‌جهان و مسیر ۱۲ کیلومتری مترو در این مدت به بهره‌برداری رسیده‌اند؛ در سال جاری نیز ۱۰ کیلومتر دیگر از خط یکم مترو آماده تحویل خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار، پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان-قم-تهران را دیگر پروژه بلاتکلیف در سال‌های گذشته عنوان کرد و افزود: با همت مدیریت راه و استانداری اصفهان، تأمین مالی این پروژه قطعی شد و با باز کردن اعتبارات اسنادی، اولین پرداخت به پیمانکار که قرارگاه خاتم‌الانبیا است انجام شده است.

وی حجم قرارداد این پروژه را ۲.۷ میلیارد دلار عنوان کرد و اظهار کرد: زیرساخت‌ها در حال تأمین است و برای رساندن سرعت این قطار به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت، طراحی جدیدی انجام گرفته است.

طرفه نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی جنوب شرق اصفهان را بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور اعلام کرد و افزود: خدمات بسیاری صورت گرفته اما در حوزه انعکاس آن‌ها موفقیت قابل‌توجهی کسب نشده است.

وی، بحث آب را یکی از مباحث موفق در حوزه اعتماد مردمی عنوان کرد و یادآور شد: به دلیل فضای همدلی و همکاری به وجود آمده در بحث آب، نتایج مناسبی حاصل شد و امیدواریم در سایر بحث‌ها نیز این اتفاق صورت پذیرد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری