:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
شروع عملیات اجرایی هتل پنج ستاره دانیال در تبریز

با حضور شهردار تبریز، معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی و جمعی از فعالان حوزه گردشگری، عملیات اجرایی هتل دانیال در غرب شهر تبریز آغاز شد.

به گزارش تبریزمدرن ،به نقل از سرویس خبری آرونا:
پروژه هتل‌ دانیال تبریز، با پیش‌بینی بودجه اولیه ۲۰۰ میلیارد تومان، توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث می‌شود.

این پروژه در ۲۰ طبقه، در زمینی به وسعت ۵ هزار مترمربع در نظر گرفته شده و مطابق فناوری‌های سازه‌ای و طراحی، احداث خواهد شد.

شهرداری تبریز، مطابق مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و هتل‌سازی، پروانه‌ها و مجوزهای لازم برای احداث هتل دانیال را در کمترین مدت و با ارائه تسهیلات و تخفیفات لازم، صادر کرده است.

این پروژه در تقاطع راه‌آهن و قطران واقع شده و پیش‌بینی می‌شود اجرای آن، در توسعه اقتصادی و اجتماعی غرب شهر موثر واقع شود.
شهردار تبریز با اشاره به این‌که رونق اجتماعی، بدون نقش فعالان سرمایه‌گذاری، امکان‌پذیر نیست، گفت: در سال‌های اخیر، جهت‌گیری پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری، با اولویت مناطق کم‌برخوردار در سطح شهر توزیع شده است.

دکتر صادق نجفی در مراسم آغاز عملیات اجرایی هتل دانیال تبریز اظهار داشت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، موجب شد حمایت‌ از پروژه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های این حوزه، با ساز و کار قانونی منسجم در دستور کار شهرداری تبریز قرار بگیرد؛ ارائه تسهیلات ویژه به گروه‌های هتل‌سازی و تسریع در صدور پروانه‌های احداث، از جمله این قوانین است که با حمایت مدیریت استان و تصویب شورای اسلامی شهر، به ثمر نشست که پروژه احداث هتل ‌دانیال، از نتایج مهم آن به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: در سه سال گذشته، به خصوص پس از انتخاب تبریز به پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، توزیع پروژه‌های عمرانی و هدایت برنامه‌های سرمایه‌گذاری با اولویت غرب تبریز، پیگیری شده است، نقش پروژه هتل دانیال در همین راستا حایز اهمیت است؛ با بهره‌برداری از این مجموعه اقامتی و حضور گردشگران در این محدوده، شاهد ایجاد فرصت‌های اشتغال و رونق اقتصادی در این منطقه کم‌برخوردار شهر خواهیم بود.

شهردار تبریز یادآور شد: طبق بسته حمایتی شهرداری تبریز، مجوزهای هتل‌سازی و ایجاد کاربری‌های گردشگری به خصوص در بافت تاریخی شهر، بدون اخذ عوارض ارائه می شود؛ مصمم هستیم که با تداوم اجرای این قانون، ظرفیت هتل‌های شهر تبریز را در یک برنامه میان‌مدت به دو برابر ارتقا دهیم.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه بین‌المللی شهر تبریز گفت: مقبولیت بین‌المللی تبریز و کسب عناوینی از قبیل پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، پایتخت فرش دستباف و پایتخت نگارگری، از هویت شهر تبریز نشات می‌گیرد؛ در مقابل این هویت مسئولیم و باید تمام قابلیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را صرف تحقق آن کنیم.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر، گفت: شور و شعور حاکم بر انتخابات، باید زمینه‌ساز حضور افراد دلسوز و نخبه‌ای باشد که شناخت کافی از شهر دارند و در پی منافع شخصی خود نیستند.

گفتنی است با حضور شهردار تبریز، معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی و جمعی از فعالان حوزه گردشگری، عملیات اجرایی هتل دانیال در غرب شهر تبریز آغاز شد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری