:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
لزوم توجه به ظرفیت فرهنگی ائل گولی تبریز

معاون فنی عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، محمد صادق پورمهدی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار، در بازدیدی که از پارک ائل گلی تبریز داشتند، روند اجرایی و آماده سازی و پیشرفت پروژه آمفی تئاتر روباز این پارک را مورد بررسی قرار دادند.

ظرفیت فرهنگی پارک ائل گولی تبریز مورد توجه قرار گیرد

معاون فنی عمرانی استاندار آذربایجان شرقی پنجشنبه در این بازدید اظهار داشت: پارک بزرگ ائل گلی تبریز به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری تبریز در کنار کلیه خدمات تفریحی باید از لحاظ فرهنگی و اجرای برنامه های مختلف در مناسبت های گوناگون نیز پیشگام باشد.
محمد صادق پورمهدی در ادامه افزود: پروژه آمفی تئاتر روباز ائل گلی می تواند بستری مناسب برای برپایی برنامه های فرهنگی، مذهبی، و جشن ها باشد و ظرفیت بالای این مجموعه و تجهیز آن به سیستم های فنی مناسب می تواند در اجرای هر چه بهتر برنامه های آتی مثمرثمر باشد.

در ماراتن جذب گردشگر باید از تمامی توانمندی های فرهنگی بهره برد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این بازدید این پروژه را اتفاقی خوش یمن جهت میزبانی از گردشگران عنوان کرده و گفت: امروزه مولفه های گردشگری بسیار متفاوت تر از گذشته است و باید در ماراتن جذب گردشگر از تمامی توانمندی های فرهنگی نیز بهره گیریم.

به گفته مرتضی آبدار، پروژه آمفی تئاتر روباز ائل گلی با ظرفیت میزبانی از یک هزار نفر به منظور تامین بخشی از نیازهای فرهنگی، اجتماعی شهروندان در مجموعه بزرگ ائل گلی تبریز احداث می شود و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز در کنار اولویت دهی به پروژه های توسعه فضای سبز در پارک بزرگ ائل گلی، پرداختن به زیرساخت های فرهنگی جهت استفاده عموم را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
وی خاطر نشان کرد: سازه های بکار رفته در این آمفی تئاتر به دلیل سازگاری مناسب با اقلیم منطقه از نوع سنگ اسپراخن است و این نوع سنگ در موسم یخبندان و سرما بسیار مقاوم بودم و ترک خوردگی در آن ایجاد نمی شود و همچنین امکانات سینمای روباز و گود روباز سنتی نیز برای این پروژه پیش بینی شده است.

گفتنی است پروژه آمفی تئاتر روباز در محدوده بادام زار ائل گلی (ورودی ائل گلی از مسیر اتوبان شهید کسایی) احداث شده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری