:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
پروژه ترمینال سلام داستانی نا تمام...

در حالی ساخت ترمینال سلام برای بار دوم طی یک سال اخیر تقریباً متوقف شده که خبر می‌رسد دستور تخریب ساختمان وی‌آی‌پی آن صادر شده است.

به گزارش آرونا، به نقل از تسنیم، ترمینال زیارتی سلام طی دو سال اخیر همواره دچار حاشیه بوده است؛ از عدم پرداخت به‌موقع حقوق و دستمزد پرسنل تا خرید‌های خارجی با وجود توانمندی‌های داخلی. وزیر راه و شهرسازی اوایل سال 94 پس از بازدیدی از ترمینال در دست ساخت سلام خبر از اتمام این پروژه طی 14 ماه آینده (اوایل تابستان 95) داد.

این در حالی بود که یک ماه قبل از وعده اعلام‌شده از سوی عباس آخوندی، ساخت ترمینال سلام به‌طور کامل متوقف شد و وضعیت این طرح چنان بغرنج شد که کار به تعدیل نیرو هم کشید. به هر حال پس از فراز و نشیب‌های فراوان با هدایت یکی از مشاوران وزیر راه و شهرسازی شرکتی تحت مدیریت بنیاد مستضعفان ایجاد شد تا شاید به این طریق قفل ترمینال سلام باز شود. در این راستا نیمه‌های زمستان سال گذشته قراردادی یک‌ساله بین وزارت راه و بنیاد امضا شد. مطابق مفاد این قرارداد منابع مالی اجرای طرح مذکور را بنیاد مستضعفان تأمین می‌کند و پروژه طی یک سال (دی‌ماه امسال) باید به اتمام برسد.

اما مشخص نیست چرا از دی‌ماه سال گذشته تا امروز که حدود 6 ماه می‌گذرد روند ساخت و تکمیل ترمینال سلام تقریباً روی عدد پیشرفت فیزیکی خردادماه سال گذشته (45 درصد) باقی مانده است. در این شرایط خبر می‌رسد که به‌دلایلی کارفرما دستور تخریب بخشی از ترمینال سلام را داده است.

بر این اساس به‌دلیل عدم نیاز، توصیه نهادهای امنیتی و اضافه شدن به فضای BHS ساختمان وی‌آی‌پی باید تخریب شود. این دستور حدود دو ماه پیش صادر شده اما شرکت احداث و راه‌اندازی پایانه سلام تاکنون در خصوص آن اقدامی انجام نداده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری