:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
شهردار تهران:افراد غرض‌ورز چشمان خود را باز کنند و پیشرفت‌های شهر را ببینند/ افراد منتقد هم کارنامه خود را ارائه دهند

محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری همزمان از تونل زیرگذر شهید ضربعلی‌زاده به همراه 7 پروژه عمرانی پایتخت، اظهار داشت: منطقه 16 در طول تاریخ نشان‌دهنده ظرفیت‌های بزرگ علمی، سیاسی و در رأس آن شهدای گرانقدر منطقه بوده است.

وی بیان داشت: در این پروژه قطعاً تعدادی از همسایگان دچار زحماتی شدند که از آنها عذرخواهی می‌کنیم.

شهردار تهران بیان داشت: بعضاً اعلام شده که به دلیل این پروژه تعدادی از منازل دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند که مطرح کرده‌ایم اگر آسیب منازل آنها به خاطر پروژه‌ها بوده است قطعاً جبران خسارت شود.

قالیباف با اشاره به اینکه از قرارگاه سازندگی نیز تقدیر و تشکر می‌کنیم، گفت: مسئول قرارگاه از چهره‌های فعال دوران دفاع مقدس است که فقط حرف نمی‌زند و بیشتر عمل می‌کند.

وی بیان داشت: این تونل امروز در روزهای بازنشستگی شهردار منطقه 16 به افتتاح می‌رسد که شهردار این منطقه یکی از شهرداران پرتلاش و با زحمت در این منطقه است.

شهردار تهران، یادآور شد: خداوند بزرگ را شاکرم که این نعمت بزرگ را به من داد که قریب 12 سال خادمی مردم تهران را بکنم.

قالیباف افزود: استقلال و آزادی در کشور عزیزمان به دلیل حضور مردم جنوب شهر و مشارکت‌های این افراد بوده است و جمع زیادی از مردم جنوب شهر برای حفظ کشور و وطن عزیزمان و همین‌طور عزت اسلام و مسلمین و پیشرفت کشور جان خود را بدون هیچ گونه توقعی فدا کردند و اگر امروز کشور ایستاده است به برکت خون شهدا و رشادت‌های مردم مستضعف و محروم است.

شهردار تهران یادآور شد: همه تلاشمان این بوده که این فرصتی که به برکت انقلاب و نظام در دستمان است لحظه‌ای از آن درنگ نکنیم و به کار و تلاش بپردازیم.

قالیباف، یادآور شد: در 12 سال گذشته با همان روحیه دفاع مقدس و تلاش انجام وظیفه کرده‌ایم.

وی گفت: همه مدیران شهرداری با توجه به حجم مسئولیتشان تلاش بیشتری انجام داده‌اند.

شهردار تهران افزود: ما این فرهنگ را از دفاع مقدس آموخته‌ایم که هر چقدر مسئولیت بیشتر باشد خدمات بیشتری را ارائه دهیم.

قالیباف بیان داشت: با خدای خودم عهد کرده‌ام که هر روز زودتر از همکارانم از خانه خارج شوم و دیرتر از آنها نیز به منزل بروم و شاید به ندرت روزهایی در این 12 سال پیدا شود که اذان صبح در منزل بوده باشم و قبل از اذان صبح کار را شروع می‌کردیم و تا پاسی از شب سعی می‌کردیم در همه ابعاد به موضوعات شهر بپردازیم.

وی گفت: قریب به 100 سال از تاریخ بلدیه می‌گذرد و آمار زیرساختی، فضای سبز، مسجد، مراکز فرهنگی ، حسینیه، اتوبان مشخص است.

شهردار تهران گفت: 50 درصد از زیرساخت‌های تهران در حوزه‌های مختلف در طول 12 سال اخیر اتفاق افتاده است.

قالیباف گفت: متروی شهر تهران با 8 خط به اتمام رسیده است و اتوبان‌های بزرگ شهر به انتها رسیده است.

وی به حوزه بافت فرسوده در تهران اشاره کرد و گفت: افرادی که در بافت زندگی می کنند برای بازسازی نیاز به پرداخت جریمه و هزینه جواز ندارند و در این مدت اجازه نداده‌ایم فاصله شمال تا جنوب افزایش پیدا کند و شاخص‌هایی را نشان می‌دهد.

شهردار تهران گفت: تمام بضاعتمان را برای خدمت به مردم پای کار آورده‌ایم ولی نتوانستیم همه مشکلات را حل و فصل کنیم.

قالیباف، افزود: بعضی از افراد که از حد و مرز انصاف خارج شده‌اند و می‌گویند چرا اینقدر زیرساخت‌ها را ساخته‌اید یا اینکه اقدامات عمرانی را افزایش داده‌اید. آنها یک مقدار اگر چشم‌های غرض‌ورز خود را باز کنند و به این شهر نگاه کنند خواهند دید که در این شهر سالن‌های تئاتر و صندلی‌های سینما چند برابر شده است. در این شهر شورایاری محلات، خدمات لازم را به شهروندان هر محله ارائه می‌دهند.

وی، افزود: امروزه پادگان‌ها و زندان‌های این شهر تبدیل به مراکز فرهنگی شده‌اند و 500 هکتار از اراضی عباس‌آباد تبدیل به مراکز تفریحی و گردشگری شده است.

شهردار تهران، گفت: باغ کتاب به عنوان بزرگترین مجموعه در مقیاس جهانی ساخته شده است.

قالیباف افزود: ساخت مساجد در این شهر با همت مردم صورت گرفته است و کوی و برزنی نیست که آثار مساجد و هیأت‌های مذهبی در آن مشهود نباشد.

وی گفت: آسیب‌های اجتماعی جزو وظایف قانونی شهرداری نیست ولی در این حوزه اقدامات گسترده‌ای انجام داده است و در همین شب‌های تابستان و زمستان بیش از 12 هزار نفر جانمایی و اسکان داده می‌شود که از کودکان کار گرفته تا شهروندانی که به خاطر سوءمدیریت و نبود اشتغال معتاد شده‌اند و شب‌ها جایی برای اسکان ندارند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر برخی چشم‌های غرض‌ورز خود را باز کنند این اقدامات را می‌بینند. در مقیاس جهانی پروژه‌ها جایزه می‌گیرند ولی بعضی از افراد حرف‌های دیگری را می‌زنند.

قالیباف، افزود: چند هفته قبل به همکاران گفتم تا روزی که در مسئولیت هستیم و در ماه‌های فعلی پرتلاش‌تر از گذشته خدمت خواهیم کرد.

وی بیان داشت: رضایت خدا در گرو رضایت مردم است و رضایت مردم نشانی از رضایت خداست و اگر ما بتوانیم رضایت مردم را به دست بیاوریم رضایت خدا را قطعاً به دست آورده‌ایم.

شهردار تهران، بیان داشت: بنده در این کشور در سطوح ملی و محلی فعالیت کرده‌ام و افرادی که غرض‌ورزی می‌کنند نیز یکبار کارنامه خود را نشان دهند که در 37 سالی که از انقلاب می‌گذرد چه کردند.

قالیباف گفت: از بنده بپرسند که در این مدت چه فعالیت‌هایی را انجام داده‌ام، بنده در مسئولیت‌های مختلف در دفاع مقدس، قرارگاه سازندگی، نیروی انتظامی و اخیراً نیز شهرداری تهران فعالیت داشته‌ام و کارنامه‌ام مشخص است.

وی ادامه داد: ما فقط به مردم مدیون هستیم و تا روزی که جان در بدن داریم به یاد شهدا و همرزمانمان و همین‌طور به خاطر اسلام و مسلمین از لحظه‌ای خدمت به مردم درنگ نمی‌کنیم و با همان روحیه در خدمت مردم هستیم.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری