:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۹ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
به دلیل تراکم جمعیت بالا؛ شهرک‌سازی در شهرستان فردیس ممنوع می‌شود

حمید احدی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس که در دفتر امام‌جمعه برگزار شد، با اشاره به برگزاری مراسمی دریکی از مجتمع‌های تجاری فردیس که موجب ازدحام جمعیت و اذیت شهروندان شده بود، اظهار کرد: به‌منظور امنیت و حفظ آسایش عمومی شهروندان، برگزاری هر تجمعی در فضای باز بدون اخذ مجوز از شورای تأمین ممنوع است.

سرپرست فرمانداری فردیس در ادامه با اعلام اینکه این مراسم برای دومین سال پیاپی برگزارشده است، عنوان کرد: با مسئولین برگزاری این مراسم برخورد قانونی می‌شود چراکه قانون برای همه افراد یکسان است و هیچ‌کس حق زیر پا گذاشتن قانون را ندارد.

وی دلیل تراکم جمعیت در پیاده‌روهای فردیس را نبود امکانات تفریحی و فضای سبز در این شهر اعلام کرد و افزود: فردیس با جمعیت نیم میلیونی از پایین‌ترین سطح سرانه‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی برخوردار است و این خود می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد معضلات فرهنگی شود.

احدی در بخش دیگری با اشاره به اینکه عملیات اجرایی مصلای جدید فردیس در حال انجام است، بیان کرد: پس از تکمیل مصلای نماز جمعه از این مکان می‌توان به‌عنوان مرکزی برای فعالیت‌های فرهنگی استفاده کرد.

وی با تأکید بر کمبودهای زیرساختی فراوان در شهرستان فردیس، خاطرنشان کرد: طبق آمارهای به‌دست‌آمده این شهرستان با جمعیت روزافزونی مواجه است و این مهم بر لزوم ممنوعیت بارگذاری جمعیت با شهرک‌سازی در شهرستان فردیس تأکید دارد.

سرپرست فرمانداری فردیس بابیان اینکه جمعیت شهرستان فردیس در پنج سال آینده به بیش از ۷۰۰ هزار نفر می‌رسد، افزود: با توجه به اینکه سرانه‌های فرهنگی، ورزشی، تفریحی و غیره فردیس در سطح بسیار پایینی قرار دارد باید از عوامل جذب جمعیت چون شهرک‌سازی جلوگیری شود و مدیران شهری برای ایجاد منابع پایدار در این شهرستان برنامه‌ریزی کنند زیرا ساخت‌وساز باعث ایجاد معضلات بسیاری می‌شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری