:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
امام‌جمعه فردیس: مصلی جدید شهرستان فردیس سال آینده بهره‌برداری می‌شود

حجت‌الاسلام‌ علی‌اکبر ایمانی عصر چهارشنبه در همایش سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور که مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرستان فردیس برگزار شد، بابیان اینکه آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش است، اظهار کرد: نماز جمعه به‌عنوان کانون فرهنگی مرکزی یک شهر می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌های بزرگی باشد.

امام‌جمعه فردیس در ادامه با اشاره به تأثیر اعتقادات حاکمیت بر اعتقادات مردم، عنوان کرد: خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی خود مشوق فعالیت‌های فرهنگی و خودجوش است.

وی با اشاره سخنان امیرالمؤمنین (ع) در رابطه با حاکمیت، افزود: عملکرد حاکمیت یک کشور از ابتدا بر مردم تأثیرگذار است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب از فعالیت‌های فرهنگی پشتیبانی می‌کند، مردم نیز از این مهم پشتیبانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ایمانی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از نماز جمعه به‌عنوان کانون فرهنگی یاد می‌کند، تأکید کرد: به دنبال این تفکر مردم نیز باید از این کانون فرهنگی بی‌بدیل استفاده کنند و در کارهای فرهنگی خودجوش سهیم باشند.

وی بابیان اینکه تاکنون برای ساخت مصلای جدید فردیس سه میلیارد تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: برای ساخت شبستان این مصلا قرارداد ۵ میلیاردی منعقدشده است و انشا الله با کمک‌های خیرین در ماه رمضان سال آینده می‌توانیم نماز جمعه را در مصلی جدید اقامه کنیم.

امام‌جمعه فردیس بابیان اینکه در زمین کنار مصلای جدید فردیس عملیات اجرایی بیمارستان این شهرستان در حال انجام است، گفت: امیدواریم این بیمارستان با کمک‌های مسئولین و مردم تکمیل شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری