:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
واکاوی یک چالش بلاتکلیفی هنرمندان و موزه هنرهای معاصر اهواز /تعلل ۵ ماهه ارشاد

چالش پیش آمده میان اعضای انجمن هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر اهواز زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد خوزستان پس از دو سال برای بازپس گیری موزه همچنان به سرانجام نرسیده است.
چالش پیش آمده میان اعضای انجمن هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر اهواز زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد خوزستان پس از دو سال همچنان به سرانجام نرسیده است. پس از اینکه موزه هنرهای معاصر به بخش خصوصی واگذار شد اعضای انجمن هنرهای تجسمی استان نارضایتی خود را به شیوه‌های مختلف و هنرمندانه ابراز کردند.شهریور دو سال پیش بود که مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی از منعقد شدن قرارداد واگذاری موزه هنرهای معاصر اهواز به بخش خصوصی خبر داد.

مدیر کل وقت در این خصوص اعلام کرد که این واگذاری مدیریتی است و صاحبان اصلی دولت و هنرمندان هستند.

وی گفته بود که این واگذاری در راستای نگهداری از فضای موزه و ارتقای آن است و اینگونه نیست که در فضای فرهنگی و همکاری ها هنرمندان نقشی نداشته باشند و دیدگاه آنها در نظر گرفته نشود. این اقدام به گردش مالی هنرمندان خوزستان نیز کمک می کند بنابراین هنرمندان این استان با دقت بیشتری در موضع گیری ها و حرف زدن ها عمل کنند.

داستان موزه هنرهای معاصر اهواز از زمانی آغاز شد که با روی کار آمدن دولت یازدهم قرار شد براساس مصوبات دولت، مکان‌های فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شود. این مساله در اهواز هم با حضور همایون قنواتی در سمت مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اجرایی شد تا با برداشتن هزینه‌های اضافی از روی دوش دولت، فعالیت‌های اهالی فرهنگ و هنر به سمت خصوصی‌شدن پیش برود.

اما بسیاری از منتقدان گفتند قرارداد با بخش خصوصی بیشتر شبیه یک تفاهم‌نامه میان دو فرد محسوب می‌شد تا قراردادی میان یک نهاد دولتی که مدیریت یک بنای عمومی را به یک فرد واگذار کرده است. رئیس ارشاد اهواز نیز در خصوص این قرارداد گفت هزینه‌ای بابت این واگذاری دریافت نشده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری