:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
طرح کلان پیاده سازی اینترنت اشیا در کشور تدوین شد

رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیاده سازی اینترنت اشیاء (IOT ) در کشور طرح کلانی طراحی کرده است.
به گزارش آرونا، وحید یزدانیان در مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی اینترنت اشیاء که با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات به میزبانی ایران در حال برگزاری است، برگزاری کارگاههای آموزشی با حضور اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) را موجب افزایش تعاملات و انتقال دانش و تجربه بین المللی به داخل کشور عنوان و برای افزایش همکاری با این اتحادیه اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به همکاری دفتر آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی مخابرات و آکادمی ارتباطات و فناوری شرکت هند در برگزاری این کارگاه بین المللی، اظهار داشت: با توجه به شعار سال اتحادیه جهانی مخابرات مبنی بر «داده های عظیم- بیگ دیتا- برای تاثیر عظیم» باید توجه داشت که داده های عظیم بر مبنای اینترنت اشیاء شکل می گیرد و این دو از هم جدا شدنی نیستند.

یزدانیان با بیان اینکه مفهوم اینترنت اشیاء ، اتصال تعداد قابل توجهی از اشیا به اینترنت است که اطلاعات بی شماری تولید کرده و با تحلیل آن اطلاعات می توان به علایق و سلیقه کاربران دست یافت؛ گفت: از این رو این مفهموم نوین برای سیاستگذاران بسیار با اهمیت است. براین اساس با توجه به پیوستگی اینترنت اشیا و داده های عظیم که از هم قابل جدا کردن نیستند مباحث مربوط به اینترنت اشیا برای ما و اتحادیه جهانی مخابرات و جهان در حال توسعه بسیار مهم است.

رئیس دانشکده پست و مخابرات با تاکید براینکه برای پیاده سازی و توسعه اینترنت اشیاء ملاحظاتی وجود دارد که بعضی از آنها در حوزه امنیت ، استانداردها و ایجاد شبکه های ارتباطی است، خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات برای پیاده سازی اینترنت اشیاء (IOT ) در کشور طرح کلانی طراحی کرده و از تمام بازیگران این عرصه از جمله اپراتورها، بخش خصوصی، بخشهای تولیدی، صنایع و محققان دعوت به عمل آورده تا نظرات خود را مطرح کرده و با تشریک مساعی این طرح را پیش ببرند.

وی با استقبال از برگزاری دوره های مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات افزود: برگزاری دوره های مشترک با ITU باعث هماهنگی و همگرایی برنامه های ملی ما با برنامه های بین المللی شده و امکان موفقیت برنامه های ما را بالا برده و در این رابطه آمادگی افزایش سطح همکاری با این اتحادیه وجود دارد .

کارگاه بین المللی اینترنت اشیا، با حضور مدرسان بین المللی از اتحادیه جهانی مخابرات و قریب به ۸۰ نفر شرکت کننده از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه و سازمان ها و شرکت های داخلی از امروز به مدت سه روز در تهران درحال برگزاری است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری