:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
برای اولین بار در ایران؛ کفپوش های بتنی نانویی تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان توانستند کفپوش های توانمند بتنی ترافیکی حاوی نانو ذرات فیلیس به تولید برسانند.
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به کسب دانش فنی طراحی و تولید کفپوش های بتنی ترافیکی با فناوری نانو شدند. این کفپوش ها دو کاربرد دینامیکی و بار سبک دارند که اولین کاربرد در محوطه های کانتینری، بندرگاه ها، فرودگاه ها است و کاربرد دوم در پیاده روها و پارک ها استفاده می شود.

این کفپوش های بتنی نانویی در برابر کفپوش های سنتی که تاکنون توسط شرکت های ایرانی به تولید رسیده از عمر و مقاومت بالایی برخوردارند.

کفپوش های نانویی در این شرکت برای اولین بار در ایران ثبت اختراع شده و محصولات مورد تایید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

سعید بزرگمهر مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان تولیدکننده محصولات بتنی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این شرکت به صورت صنعتی شش محصول بتونی را که شامل بتن آماده، کفپوش بتنی، جدول بتنی، تیرچه بتنی، بلوک سبک بتنی، و موانع ترافیکی می شود به تولید رسانده است.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر با تحقیقات گسترده ای که در این شرکت انجام دادیم موفق به تولید نسل جدیدی از بتن ها با بهره برداری فناوری نانو شدیم، عنوان کرد: کفپوش های ترافیکی نانویی اولین محصول این شرکت هستند که با فناوری نانو به تولید رسیده است.

بزرگمهر با اشاره به ویژگی های این کفپوش ها اظهار داشت: عمر، دوام و مقاومت در برابر سولفات و کلرید از جمله ویژگی های منحصر به فرد این محصول به شمار می رود.

وی با بیان اینکه هنوز هیچ شرکت ایرانی موفق به تولید این کفپوش های نانویی نشده است، گفت: حتی شرکت های خارجی در این زمینه تنها به صورت تحقیقات و مقاله اقداماتی انجام داده اند و هنوز به مرحله تولید نرسیده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری