:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
ایجاد کارگروه توسعه پژوهش های بین المللی در دانشگاه های برتر

معاونان پژوهشی ۱۳ دانشگاه برتر تاکید کردند: کارگروه توسعه پژوهشهای بین المللی و دیپلماسی علمی و فناوری در میان دانشگاه های منطقه یک کشور تشکیل شود.
به گزارش آرونا به نقل از وزارت علوم، در بیانیه پایانی نشست شورای هماهنگی برنامه ریزی پژوهش و فناوری دانشگاهها، مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری منطقه یک کشور آمده است: «با هدف صیانت از تخصیص بودجه پژوهش و فناوری، ضرورت دارد در دانشگاههای کشور حداقل ۱۵ درصد و در مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری حداقل ۳۰ درصد از کل بودجه موسسه در قالب ردیف مستقل پژوهشی و فناوری تعیین و در اختیار معاونت پژوهشی و فناوری آنها قرار گیرد.

مطابق بخشنامه سازمان برنامه و بودجه تفویض اختیار بودجه پژوهشی به معاونان پژوهشی و فناوری باید اجرایی شود و در این خصوص پیگیری های مقتضی از سوی وزارت علوم انجام می شود.

دانشگاهها، مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در خصوص تکالیف و فرصتهای ارائه شده در برنامه ششم توسعه کشور و قانون بودجه ۹۶ برخورد فعال خواهند کرد و در این خصوص تعیین آیین نامه های مرتبط با تکالیف حوزه پژوهش و فناوری را ضروری است.

به منظور اثربخشی بیشتر دانشگاهها، مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در جامعه و صنعت و ارتقای نقش آنها در حل مشکلات کلان دستگاهی و بنگاه های اقتصادی، از سوی مراکز آموزش عالی منطقه یک راهکارهای اجرایی به معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ارائه شود و این وزارت در خصوص جمع بندی و اجرایی کردن این راهکارها اقدام لازم را انجام دهد.

با توجه به نظام آمایش پژوهش و فناوری کشور شایسته است فعالیتهای موسسات آموزش عالی، پژوهش وفناوری کشور ماموریت گرا شوند و معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم بر این اساس ماموریتهای علمی و فناوری این موسسات را در سطح کشور مورد بازبینی و تکمیل قرار دهد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری