:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
۱۶ بنای تاریخی آذربایجان شرقی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مرتضی آبدار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ظرفیت‌های جدید هتلینگ تبریز تا قبل از رویداد گردشگری ۲۰۱۸ اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته هتل‌های نیمه تمام هم باید تا قبل از ۲۰۱۸ به اتمام برسند.
وی با بیان اینکه ۷۵ روستا به عنوان روستای هدف گردشگری در کشور تعیین شده است افزود: در آذربایجان شرقی هم ۳ روستا انتخاب شده که قرار است در مرحله بعدی تا ۲۲ روستا افزایش یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه واگذاری برخی ابنیه تاریخی به بخش خصوصی برای حفظ و احیا و بهره برداری در دستور کار قرار دارد گفت: ۱۶ بنای تاریخی برای واگذاری معرفی شده است.
وی با بیان اینکه برای ۸ موزه غیر دولتی در آذربایجان شرقی درخواست مجوز شده است، ابراز داشت: تا پایان سال، مجموع موزه‌های استان از ۱۷ مورد به ۲۷ موزه افزایش می‌یابد.
آبدار با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی، توسعه کارگاه‌های صنایع دستی بزرگ و صنایع دستی روستایی با تاکید بر بازاریابی مورد توجه قرار گرفته است اضافه کرد: اشتغال ایجاد شده در این حوزه در سال گذشت بیش از ۳۲۰ مورد بود که باید این روند ادامه یابد.
وی با اشاره به طراحی ۵ مسیر گردشگری برای کل استان در رویداد گردشگری تبریز۲۰۱۸ ابراز داشت: پروژه‌های شروع شده سقف چهار ساله دارد و پروژه‌های خدماتی تا قبل از ۲۰۱۸ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۵۷۰ پروژه زیرساختی در استان در حوزه گردشگری در دست ساخت است افزود: ۳۴ هزار تخت در اصفهان و ۷ هزار در آذربایجان شرقی داشتیم که با مشوق‌های لازم پیش‌بینی می‌کنیم تعداد تخت‌های هتلینگ استان به بیش از ۲ برابر افزایش یابد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری