:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
انتخاب تبریز از سوی گردشگران؛ استقبال از تبریز ۲۰۱۸

قتی وارد مکانهای پر از مسافر و گردشگر می شوم با هزاران گردشگرو مسافر مواجه شدم که از میان شنیده ها می شنیدم گردشگران ، تبریز ۲۰۱۸ را با سفردر تابستان به اثبات خواهند کشاند.
دراین میان با مسافران زیادی برخورد کردم؛ مسافرانی که حتی دوست داشتند چند روز اضافی را در تبریز بودن و گشت و گذار می کردند.
تابستان ۹۶ موقعیتی را فراهم می‌کند تا برآیند این آموزش‌ها از طرف گردشگران مورد ارزیابی قرار گیرد که از طریق تیم‌های ارزیابی عملکرد نظرات گردشگران مورد ارزیابی و پایش قرار بگیرد که یکی از محورهای اصلی موضوع کیفیت ارائه خدمات توسط راهنمایان گردشگری بود.
این تعداد بازدید تا پایان تابستان به ثبت خواهد رسیدکه آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۸۰ درصدی برخوردار باشد.
با توجه به آمار بازدید گردشگران و مسافران تابستانی از سایر اماکن تاریخی استان، عمارت تاریخی شهرداری تبریز و ائل گلی و موزه ها تا کنون رکوردار بازدیدهای تابستانی است.
با توجه به اجرای برنامه های متنوع در تمامی نقاط تبریزو با توجه به استقبال بی نظیر گردشگران ن تابستانی از مکانهای تاریخی در سال های گذشته، برنامه های ویژه ای در پارک ائل گلی و سایرپارکها در حال اجرا بوده و رهگذران بسیاری را به این منطقه کشیده است.
نمایشگاه صنایع دستی، موسیقی سنتی و نمایشگاه زنده بافت تابلو فرش و تئاترهای خیابانی از جمله ویژه برنامه های تابستانی برای گردشگران است.
عمارت تاریخی شهرداری تبریز که از قدیم الایام مورد توجه گردشگران و مسافران تابستانی بوده و با استقبال خوب شهروندان و مسافران سفر کرده به شهر تبریز را به خود اختصاص می دهد.
این عمارت از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی این شهر بوده که از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی احداث شده است و در سال ۱۳۸۶ خورشیدی به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس اولین انجمن شهر و بلدیه ایران در تبریز، به نخستین موزه شهر و شهرداری‌های کشور تبدیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
تبریز را بسی حکایت است از قدیم و جدید که تنها شنیدن برای ادراک آن کافی نیست و باید برای تفهیم آن همه عظمت و زیبائی، نشانه های به جا مانده را دید.
مسافران بسیاری به قصد دیدن تبریز و یا تجدید دیدار با دوست و فامیل، میهمان این شهر می شوند و البته اوقاتی از این سفررا، به بازدید از مکان ها و آثار ادوار مختلف تاریخی اختصاص می دهند.
بودن اتوبوسهای گردشگری رضایت همه گردشگران را به خود جلب کرده بود و تشکر ویژه گردشگران و مسافران از ارائه خدمات شهرداری بود که با استفاده از اتوبوسهای گشتی راحتی مسافران را در بر داشت .
تابستان سال ۹۶، رویکرد شهرداری تبریز در جذب گردشگر و معرفی داشته های توریستی این شهر، با شیوه هائی نوین آذین یافت؛ بدین ترتیب که شهرداری تبریز با محوریت سازمان توسعه گردشگری و در محوطه عمارت شهرداری، تعدادی از مشاغل قدیمی و صنایع دستی تبریز را به صورت زنده فعال نموده و این هنرمندان، در مقابل نظر بازدیدکنندگان از موزه عمارت شهرداری، به تولید اقلامی چون کفش، سفال و تهیه غذاهای سنتی تبریز می پردازند.
تبریز قدیم همیشه زبان گویای مسافرانی بوده که با اجرای برنامه های متنوع نوروزی از جمله اجرای نمایشهای سنتی نوروی و موسیقی آذربایجانی برای غنی نمودن اوقات فراغت مسافران و نیز معرفی هر چه بهتر تبریز از وقایع تاریخی این شهر می باشد.
استقبال خوب گردشگران به تبریز بهترین گزینه برای استقبال خوب از تبریز ۲۰۱۸ می باشد تا بتوانیم شهر اولینها را به پایتخت گردشگری سال ۲۰۱۸ نزدیکتر کنیم .
زیرساختهای تاریخی تبریز خاطرات خوبی را در دفتر خاطرات گردشگران بسیاری ثبت کرده با عکسهای مختلف از کوی و مکانهای تاریخی تبریز علی الخصوص مرکز شهرداری میدان ساعت تبریز که از تاریخ کهن در آن محل بوده و هست .
در این میان باید تلاش نمود با کمک و همت مسئولین شهر و شهرداری و شهروندان تبریز با آماده سازی زیرساختهای لازم برای افزایش جذب گردشگران بیشمارعظمت تبریز ۲۰۱۸ برای تمامی جهانیان نمایان کنیم.
در این میان طی مصاحبه با شهردار تبریزدر میان انبوه گردشگر و مسافران تابستانی با اظهار بر اینکه اینکه تبریز در گذشته نزدیک به ۲۰۰ سال، در سه دوره مختلف پایتخت کشور بوده و نمی‌توان به‌سادگی از کنار این مسائل در زمینه توسعه گردشگری عبور کرد، افزود: امیدوارم که دوباره بتوانیم این هویت را زنده کنیم و جوانان ما بدانند در کدام شهر و با کدام ملت زندگی می‌کنند.شهردار تبریز در مورد عملکرد سازمان توسعه گردشگری تبریز در ایام تابستان تصریح کرد: طبق بازدیدهایی که درطول تابستان داشته‌ایم عملکرد این سازمان هم خوب بوده است. هرچند شرایط می‌توانست بهتر از این باشد اما آن‌طور که مشخص است اگر شهرداری وارد عرصه نشود، پیشرفت خاصی در حوزه گردشگری دیده نمی‌شود.
شهرداری با تمام توان وارد کار شده و سازمان‌های گردشگری، زیباسازی و فرهنگی شهرداری تبریز فعالیت‌های خوبی داشته‌اند.
شادابی و نشاط مردم یکی از ابزارهای توسعه شهری است و همین‌که ما بتوانیم مطالبات مردم، شرایط زندگی و وضعیت شهر را بهبود ببخشیم در راستای شادابی مردم قدم برداشته‌ایم.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری