:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
از تهران خاکستری تا طهران سبز

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران محسن پیرهادی در ارزیابی عملکرد مدیریت شهری تهران گفت: تمام مناطق ۲۲گانه آن به طور متناوب و متعادل توسعه یافته اند به طوری که فاصله قابل توجه جنوب تا شمال این شهر واقعا کاهش یافته است.
او گفت: اگر نگاهی به عملکرد شهردار تهران در 12 سال گذشته بیندازیم می‌بینیم که امروز پایتخت به عنوان کلانشهری سبز و رو به توسعه شناخته می‌شود و نرخ رشد فضای سبز در تهران نسبت به یک دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای حائز اهمیت شهرداری تهران در یک دهه گذشته افزایش سرانه فضای سبز در کلانشهری است که یکی از مشکلات عمده آن آلودگی هواست. اگر نگاهی به آمارهای این توسعه بیندازیم در می‌یابیم که در یک دهه گذشته سرانه فضای سبز افزایش نزدیک به دو برابری داشته است.

پیرهادی با یادآوری اینکه تهران در گذشته شهر خاکستری بوده که از سرانه فضای سبز 9 متری به ازای هر شهروند برخوردار بوده است، بیان کرد: امروز با توسعه پارک‌های محلی و احداث بوستان‌های چندین هکتاری همچون بوستان‌های ولایت و یاس شاهدیم که شاخص آماری سرانه فضای سبز پایتخت به بیش از 16.5 مترمربع به ازای هر شهروند رسیده است. این یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شهردار تهران در یک دهه مدیریت جهادی است.

رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای چهارم تهران خاطر‌نشان کرد: شهرداری تلاش کرده است که در 12 سال گذشته در مسیر افزایش سرانه فضای سبز شهری و متعادل کردن نسبت سطح فضای سبز به فضای سخت گام بردارد. اقدام مهمی که دستاورد مهم آن منتهی به افزایش بوستان‌های محله‌ای، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در تهران شده است. به طوری که امروز میزان پارک‌های موجود در برخی مناطق جنوبی تهران هم پای مناطق شمالی توسعه یافته تا فاصله نرخ توسعه یافتگی از بعد فضای سبز رشد متعادلی داشته باشد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری