:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
مدیریت شهری برای کلان شهرها به منظور رشد اقتصادی

صادق نجفی شهردار تبریز در نشست هم‌اندیشی روسای شوراهای اسلامی و شهرداران کلان‌شهرهای کشور که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امروز چالش‌های بزرگی برای شوراهای شهر و شهرداری‌ها در کلان‌شهرها وجود دارد و شهرداری‌ها به دنبال خدمات‌رسانی بیشتر به شهروندان هستند اما باید مورد توجه بیشتری از سوی دولت‌ها قرار گیرند.
وی افزود: شهرداری‌ها نقش مهمی در اشتغال در شهرها دارند به گونه‌ای که امروز برای نمونه 13 هزار نفر در شهرداری تبریز در حال فعالیت هستند و 3200 نفر کارگر در پروژه‌های شهری فعالیت دارند.
شهردار تبریز با بیان اینکه در حال حاضر دولت‌ها در کلان‌شهرها پروژه‌ای ندارند، تصریح کرد: البته این موضوع با توجه اقدامات قابل توجه شهرداری‌ها در کلان‌شهرها دور از انتظار نیز نیست.
وی متذکر شد: شهرداری‌ها امکانات فراوانی دارند اما متأسفانه دولت‌ها از آن غافل شده‌اند در حالی که دولت می‌تواند با مدیریت واحد شهری از این ظرفیت‌ها استفاده کند.
این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: در سال 2018، تبریز میزبان اجلاس وزرای گردشگری شهرداران مسیر جاده ابریشم خواهد بود که امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اجلاس شهرداران مشهد به دست می‌آید میزبان خوبی برای اجلاس وزرای گردشگری مسیر جاده ابریشم باشیم.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری