:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
شوراياري ها الگويي مناسب از تحقق مديريت مردم

تهران با توجه به وسعت و گستردگي و حجم تقاضا و نيازمندي هايي که دارد، مي طلبد که مجموعه اي مانند شوراي اسلامي شهر، بخش هاي کمکي يا اجرايي را تحت نظر خود در بين مردم داشته باشند تا بتوانند اين ارتباط و تعامل را به صورت مناسب برقرار کرده و در روند اداره شهر از اين بخش هاي کمکي بهترين بهره را ببرند.

به گزارش "تهران سما" سيد مهدي هاشمي رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: شوراياري ها مجموعه اي هستند که مي توانند در راستاي حمايت و پشتيباني و کمک مستقيم به شوراي اسلامي شهر در جهت ارتقاي سطح مديريت و خدمات رساني و اطلاع رساني فعال باشند. در دوره جديد نيز اميدواريم اين شوراهاي مردمي بتوانند در جهت تحقق مديريت مردم بر مردم نمونه و الگويي مناسب براي ساير شهرهاي کشور باشد.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي همچنين خاطر نشان کرد: بعد از آغاز فعاليت شوراياران در محلات تهران، مشارکت مردم در اداره شهر بسيار فعال و تقويت شده تر از گذشته صورت گرفته است. از سوي ديگر شوراياران از يک سو مي توانند مسائل و مشکلات مردم را نيز پيگيري کرده و به اعضاي شوراي شهر منتقل کنند و از سوي ديگر اين مشکلات را پيگيري و اجرا کنند. شوراياران را به عبارت بهتر مي توان يک حلقه و نهاد واسط بين شوراي اسلامي شهر و محلات دانست که در اين زمينه تسهيل در امور مردم را مي توان يکي از امور مهم شوراياري ها دانست.
وي در خصوص ملاک و معيارهايي که براي انتخاب يک شورايار برتر بايد در نظر گرفت، عنوان کرد: مردم بايد افرادي که متعهد و توانمند باشند و با انجام وظايف شوراياري ها و شوراها آشنا هستند را انتخاب کنند. به طور کلي شوراياران بايد تعهد، تخصص و توانمندي لازم براي ارتقاي سطح خدمات را داشته باشند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری