:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۵ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
«المان میدان آذربایجان» به مسابقه گذاشته میشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس شهین باهر و به نق از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری که به ریاست مهندس ایرج شهین باهر برگزار گردید طرح تبادل میدان آذربایجان بررسی شد.
در این جلسه مهندس شهین باهر با بیان اینکه میدان آذربایجان یکی از بزرگترین میادین شهری در منطقه است ابراز داشت: در سطح این میدان در خصوص نصب المان های شهری و دیگر موارد کارهای بسیاری می توان انجام داد.
وی خطاب به معاون عمرانی شهردار تبریز گفت: باید معماری میدان و همچنین طرح اصلی المان این میدان در یک مسابقه طراحی بین المللی تعیین شود تا نمودی از یک میدان بین المللی داشته باشد.

به نظر می رسد باید منتظر مسابقه ای در ابعاد بین المللی برای یکی از بزرگترین میدان های خاورمیانه باشیم. پیش از این یک بار در دهه ۷۰ شمسی و یک بار سال گذشته از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز فراخوان هایی برای طراحی این میدان منتشر شد. در آخرین فراخوان میزان جوایز به حدی غیر منطقی بود که احتمال حضور حرفه ای در آن به دور از ذهن به نظر می رسید. معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز تصمیم داشت به ترتیب به طرح برگزیده اول لوح تقدیر و تندیس مسابقه و 5 سکه بهار آزادی، برگزیده دوم لوح تقدیر و 3 سکه بهار آزادی، و برگزیده سوم لوح تقدیر و 1 سکه بهار آزادی اعطا کند!
میدان آذربایجان، میدانی است که در شمال غرب شهر تبریز واقع شده و بزرگترین میدان این شهر است. این میدان با وسعت ۱۲٬۵ هکتار و با یک و نیم برابر وسعت میدان آزادی تهران، یکی از بزرگترین میدان‌های شهری ایران به حساب می‌آید. در حال حاضر، با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری از این میدان، مسئولان شهرداری تبریز، قصد احداث تقاطع غیرهمسطح طبقاتی را برای روان‌سازی ترافیک این منطقه دارند. در طرح جدید این میدان که با محوریت دسترسی به چهار مسیر بزرگراه شهید بابایی، بزرگراه پاسداران، بزرگراه آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت منتشر شده است، سه رمپ «پاسداران–آذربایجان»، «بابایی-آذربایجان» و «آذربایجان-بابایی» در قالب مسیرهای طبقاتی و همچنین آکس مسیر عبور تراموا، عابرپیاده و دوچرخه در محدوده مرکزی میدان، پیش بینی شده است.

منبع: http://irajshahinbaher.ir

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری