:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
:: English Section
P اخبار
نامه اعتراضی 230 نفر از مهندسین سازمان نظام مهندسی همدان

ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان
سلام علیکم
به یقین اطلاع حاصل داشته اید که در طی یک سال اخیر مشکلات عدیده ای از بابت مسائل صنفی دامنگیر مهندسین عضو سازمان گردیده که در طول دوران حیات این سازمان بی سابقه بوده است.
• عدم ابلاغ تعرفه های سال 92 طبق مصوبه شورای مرکزی با وجود گذشت بیش از نیمی از سال علاوه بر ایجاد سردرگمی موجب تنزل جایگاه حرفه ای مهندسین شده و جمع قابل توجهی از اعضاء که تنها ممر درآمد ایشان از همین محل است دچار دغدغه های مالی گردیده اند . آیا حق چنین است ؟
• جولان دادن دفاتر غیرقانونی تهیه و دلالی نقشه و کسر تا پنجاه درصد از تعرفه قانونی، خون مهندسین پایه سه و سایر مهندسینی که تنها ممر درآمد ایشان حق امضاء می باشد را در شیشه کرده است !! آنها یا باید این شرایط ناجوانمردانه را بپذیرند و یا جهت حفظ شخصیت حرفه ای خود شاهد سوختن سهمیه متعلقه در پایان سال باشند. بی توجهی به این موضوع و رها شدن و عدم ساماندهی ظرفیت کاری و تامین نیازهای فنی در شهرستانهای استان باعث تضییع حق مهندسان پایه سه و لکه دار شدن شان مهندسی استان گردیده است.
• به نیکی می دانید که برخلاف تعداد کثیری از استانها ، مهندسین استان همدان در سال جاری مجبور به پرداخت مبالغ سنگین مالیاتی گردیدند. این در حالی است که به تصریح قانون معرفی نماینده به کمیسیون حل اختلاف مالیاتی و دفاع از حقوق اجتماعی اعضاء بخشی از وظایف و تکالیف هیئت مدیره بوده است. با این تفاصیل چه توضیحی برای این اتفاق وجود دارد و آیا شایسته نبود که ریاست سازمان از حق اعضای خویش دفاع نماید ؟؟
• آیا جایی را سراغ دارید که علیرغم گذشت هفت ماه از سال بودجه به تصویب نرسیده باشد و این امر را محملی جهت عدم پرداخت حقوق حقه افراد از جمله کارکنان خدوم آن قرار دهند ؟
• برادر خوبمان ! آیا با وجود مشکلات عدیده مالیاتی اعضاء در سال جاری ، روا بود که سازمان نیز ضمن دو برابر محاسبه نمودن عملکرد اعضاء از یک سوی و افزایش دو برابری درصد حق عضویت سالانه از دیگر سوی ، موجبات پرداخت چهار برابری حق عضویت در مقایسه با سالهای قبل را بر اعضاء تحمیل دارد ؟ سازمانی که به گواه اعداد و ارقام منتشره در مجمع عمومی نوبت اول سال جاری حتی قادر به هزینه کرد نیمی از درآمد سال قبل خود نیز نبوده است. دلیل این زیاده خواهی چیست ؟
• ماهها از ارسال نامه مطالبات جمع کثیری از مهندسین معمار به شما می گذرد. اما شما حتی زحمت طرح آنرا در هیئت مدیره سازمان به خود ندادید. رئوس آن نامه چیزی نبود بجز درخواست اعلام تعرفه قانونی تهیه نقشه ازبیلت، تهیه طرح نما ، تهیه نقشه های فنی کاربری های غیر مسکونی و مواردی از این دست که با بی پاسخ گذاشتن این مطالبات علاوه بر احجاف بر مهندسین زمینه سوءاستفاده بسیاری از دفاتر غیر قانونی از مالکین و مهندسین فراهم آمده است . آیا این با عدالت سازگار است ؟ و اصولا چه وظیفه و مسئولیتی را برای خود ارجح تر از رسیدگی به خواست اعضاء می دانید ؟
• فضای تهدید، ارعاب و اخراج برمنابع انسانی و کارکنان سازمان سایه ای کریه انداخته و مشاهده می گردد که با بهانه جوئی های نامعقول ، اقدام به اخراج کارکنان دگر اندیش در سازمان می گردد. این رفتار چه نسبتی با مبانی احترام به رای آزاد افراد و بها دادن به خرد جمعی دارد ؟
• همکار عزیز ما ! به یاد داشته باشید و به یاد داشته باشیم که نظام مهندسی نه میراث پدری برخی که خانه همگی ماست. از مهندس جوانی که به تازگی قبای عضویت سازمان را بر دوش انداخته تا عزیزی که با صرف عمر و جوانی در زمره مهندسین پیشکسوت سازمان درآمده، فارغ از رشته و پایه همگی در یک خانواده هستیم. روا نیست که سلیقه و رای فردی بر عقل و خرد جمعی در تصمیم گیری های سازمان حاکم گردد. روا نیست که کسب مسندها زمینه دور ماندن از ارزشها و پایمال شدن حق گردد و اگر چنین نیست که نباید باشد جا دارد تا فرمایش رسول نور و مهربانی را سرلوحه دوران گذرای مسئولیت خویش قرار دهیم آنجا که می فرماید: " ویل لمن استطال علی مسلم فانتقص حقه " وای بر آنکه مسلمانی را معطل کند و حق او را بکاهد . نهج الفصاحه- ص 355- حدیث 1348

-------

* این مطلب صرفا انعکاس یکی از ایمیل های ارسالی خوانندگان بوده، بدیهی است حق پاسخ برای مقامات ذیربط محفوظ می باشد و آرونا از انتشار آن استقبال می کند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری