:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
:: English Section
P اخبار
چاپ ترجمه کتاب جغرافیای شهری تیم هال

کتاب جغرافياي شهري تيم هال به عنوان بخشي از سري مجموعه هاي مربوط به آثار جغرافياي انساني معاصر براي دانشجويان رشته جغرافيا است که در مهرماه 1392 از سوی دفتر انتشارات دانشگاه خوارزمی(تربيت معلم تهران) در 1000 نسخه به چاپ رسیده و تا پانزدهم آبان در بازار منتشر می گردد. لازم به ذکر است که کتاب جغرافياي شهري بر شهرهاي غربي و سرمايه داري با تأکيد قوي بر شهر تمرکز دارد. مطمئناً اين خطر وجود دارد که چه بسا مدلهايي که مبتني بر تحقيق در درون تجربه فرهنگي غرب هستند تا حد حقيقتهايي جامع و جهانشمول بالا برده شوند. بدين معني که يک جغرافياي شهري جهانشمول وجود ندارد و به شهرنشيني به عنوان يک روند واحد جهاني نمي توان پرداخت. ما با چندين روند اساساً مختلف روبه رو هستيم که از ميان اختلافات فرهنگي و زماني برخاسته اند که در طول زمان تغيير خواهند کرد.
جهت ارزيابي موشکافانه ­تر جغرافياي شهري در اين کتاب و جهت تعامل با جغرافياي شهري در زندگي روزمره، اين کتاب از اساتيد فرهيخته و عالم در انتقاد از آنچه که در اين کتاب مي­خوانند و آنچه در واقعيت و در تعامل با زندگي با آن مواجه مي­شوند، درخواست تجديد نظر در شيوه انتقال مفاهيم درسي و ايجاد فضاي قضاوت متعهدانه در کلاس درس را دارند. اين کتاب به همه دانشجويان علاقمند نيز توصيه مي­کند تا با خواندن آن به انجام پايان­نامه، رساله و نگارش مقاله يا مطالعه مستقل در جغرافياي شهري تشويق شوند و بتوانند در پيشبرد اهداف علمي خود از اين کتاب نهايت استفاده را ببرند.
اين کتاب يک ديد کلي خوبي از مفاهيم و مسائل (اساساً معاصر) جغرافياي شهري را فراهم مي­کند. موضوعات پيچيده، مانند بازساخت اقتصادي و بازسازي شهري، در شکل و قالب ساده­ اي توضيح داده شده است. هر فصل با معرفي پنج ايده کليدي معرفي شده، شروع شده است. پروفسور تيم هال در تنظيم فصول کتاب حاضر سه مورد: تکرار مطالب، يادگيري و کاربرد آنها را مدنظر قرار داده و مسايلي که براي تقويت فراگيري و تمرين بيشتر بايد توسط دانشجويان حل شود و محتواي دروس را مورد تکرار قرار دهد، در کتاب گنجانده است.
اين کتاب در ده فصل تدوين شده است:
فصل اول:جغرافياي شهري چرا؟
فصل دوم: شهرهاي جديد، جغرافياي شهري جديد
فصل سوم: تغيير رويکردها در جغرافياي شهري
فصل چهارم: تغيير جغرافياي اقتصادي شهر
فصل پنجم: سياست و بازسازي شهري
فصل ششم: تغيير تصوير شهر
فصل هفتم: تغييرات شهري اخير
فصل هشتم: شهرهاي نابرابر
فصل نهم: پايداري و شهر
فصل دهم: جغرافياي شهري شما(موضوعات نوظهور در جغرافياي شهري)

ضمن تبریک صمیمانه به این دوستان بابت موفقیت در ترجمه چنین کتاب ارزشمندی، به اطلاع عزیزان علاقه مند می رساند این کتاب بطور ویژه در تاریخ 7 و 8 آبان در همایش بین المللی مخاطرات محیطی در دانشگاه خوارزمی تهران واقع در خیابان شهید مفتح به فروش می رسد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری