:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
:: English Section
P اخبار
زمزمه هاى تعليق مسابقه طراحي پاويون ايران در اكسپو 2015 ميلان

يك منبع موثق كه نخواست نامش فاش شود در گفتگو با آرونا اعلام كرد كه تعليق مسابقه طراحي پاويون ايران در اكسپو 2015 ميلان ميتواند در دستور جلسات برگزاركننده قرار گرفته باشد؛ از شواهد اينگونه بر مي آيد نفس مسابقه از ابتداى امر نيز قرار نبوده برگزار شود و راه اندازى چنين رقابتى در اثر لابى گروهى از معماران شكل گرفته و برگزار كننده از روند پيشرفت مراحل رقابت رضايت ندارد. از طرفى استعفاى داوران اصلى اين رقابت كامران افشار نادرى و حسين شبخ زين الدين، به اعتقاد ناظران ميتواند موجب بى اعتبار شدن نتايج اين رقابت حتى در صورت تداوم مسابقه باشد. جالب توجه اينكه در اقدامى بى سابقه بعضا منتخبين فهرست اوليه نيز كه نوعا شانس برنده شدن دارند، اقدام به انصراف از ادامه رقابت كرده اند.

توضيح اينكه مسابقه براي طراحي پروژه پاويون جمهوري اسلامي با عنوان «طراحي پاويون ايران در اكسپو 2015 شهر ميلان-ايتاليا با توجه به شعار اصلي اكسپو (تغديه زمين،انرژي براي حيات) و شعار فرعي پاويون ايران (غذا و فرهنگ)» در حال برگزارى است و كارفرماي آن شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران است.
نمايشگاه جهاني اكسپو يك رويداد مهم در عرصه جهاني است كه هر پنج سال يكبار برگزار مي شود.
نخستين نمايشگاه اكسپو در سال 1851 ميلادي در لندن برگزار شد و در نمايشگاه سال 1851 حضور ايران در فضايي به مساحت 92 متر و به دستور ميرزا تقي خان اميركبير بوده است. كشور ايران علاوه بر اكسپوي 1851 يك دوره ديگر قبل و پنج دوره پس از انقلاب اسلامي كه در كشورهاي كانادا، كره جنوبي، پرتغال، آلمان، ژاپن و چين تا سال 2010 برگزار شده حضور داشته است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری