:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
استاندار قزوین: معماری اسلامی و ایرانی باید احیا شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، احمد عجم، استاندار قزوین پیش از ظهر امروز (1 مرداد) در جلسه هماهنگی همایش اجلاس شهر اسلامی که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: مراسم روز قزوین در سال گذشته برگزار شد و تجربه سال قبل باید مورد استفاده قرار گیرد و کاستی ها تکرار نشود و نکات مثبت تقویت شود.
وی ادامه داد: بحث اجلاس شهر اسلامی با موضوع سکونت و معماری، امر مهمی است که توجه لازم در برگزاری این برنامه باید صورت گیرد.
استاندار قزوین با اشاره به لزوم توجه به معماری ایران و اسلامی اضافه کرد: ارزش های بسیاری در معماری ما نهفته است و ما باید معماری اسلامی و ایرانی را احیا کنیم؛ اینکه در دانشگاه های ما سبک ایتالیا و یا کشور دیگر سبک برتر شود، به این معنا است که ما روی داشته های خود تأکید نداشته ایم و ما باید تلاش کنیم بین آنچه داریم و آنچه در سطح جهان مطرح است، انطباق برقرار کنیم.
وی به ظرفیت های استان قزوین در بخش های مختلف اشاره کرد و توضیح داد: مکاتبی در استان قزوین وجود دارد و این استان دارای پیشینه قوی فرهنگی و همچنین سرمایه های علمی قوی است که قطع یقین باید مورد توجه قرار گیرد.
عجم عنوان کرد: در برگزاری روز قزوین باید از فرصت ایجاد شده به خوبی استفاده کنیم و اگر قرار است که قزوین در تراز بین المللی مطرح شود، باید در این تراز نیز ظرفیت سازی شود.
وی اعلام کرد: تأکید ما در اجرای برنامه های روز قزوین، برگزاری هفته استان قزوین است و اینکه برنامه ها فقط به یک شهر خلاصه نشود؛ جشنواره انگور در سال گذشته در شهرستان تاکستان برگزار شد و یکی از پیشنهادات مطرح شده این است که این جشنواره در ایام هفته قزوین برگزار شود.
استاندار قزوین با اشاره به لزوم هم افزایی و هماهنگی در برگزاری برنامه های روز قزوین تأکید کرد: با برگزاری مراسم روز قزوین و اجلاس شهر اسلامی، میهمانان بسیاری وارد قزوین می شوند و از همین رو مقدمات کار باید فراهم شود و مباحث امنیتی، انضباطی و ترافیکی باید در سطح شهر حاکم شود.
وی خاطر نشان کرد: در تصمیم ها باید این موارد را مدنظر داشته باشیم که نمایندگان 30 تا 40 کشور جهان در این شهر حضور می یابند و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و باید امنیت و آرامش بیش از پیش در استان فراهم شود.
عجم تأکید کرد: ما در این روز نماینده جمهوری اسلامی ایران هستیم و باید تراز جمهوری اسلامی و مردم کشورمان را حفظ کنیم و این موضوع باید با نظم و انضباط، برنامه ریزی دقیق و میهمان نوازی صورت گیرد و باید بکوشیم هر وظیفه ای که بر عهده داریم بدون کم و کاست اجرا کنیم و از عزت این کشور و مردم صیانت کنیم.
وی یادآور شد: با توجه به اهمیت این برنامه ها لازم است مدیران وقت گذارند و خود در جلسات شرکت کرده و در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها کمک کنند و در برنامه ها باید احیای نام و جایگاه استان مدنظر باشد و در عین حال که همه تکالیفی برعهده داریم، باید در اجرای این برنامه ها کمک کنیم و بحث صرفه جویی را مدنظر داشته باشیم.
وی خطاب به رسانه ها گفت: این انتظار و توقع از رسانه ها نیز وجود دارد که به اصل این موضوع بپردازند تا بستر به گونه ای فراهم شود که دست اندکاران با آرامش کار خود را انجام دهند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری