:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
یکی از زیباترین مساجد جهان اسلام در جزیره شهدای تنب بزرگ پایتخت ساخته می شود

عملیات ساخت یکی از زیباترین مساجد جهان اسلام در جزیره شمالی دریاچه شهدای خلیج فارس از مهرماه امسال آغاز می شود و تلاش می شود که ظرف دو سال به بهره برداری برسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، سه جزیره مصنوعی در مرکز کاربری‌های شاخص و پرجاذبه پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس قرار دارند. جزیره "شهدای تنب بزرگ" با مساحت 10 هزار متر مربع با کارکرد فرهنگی، مذهبی در شمال دریاچه، جزیره "شهدای تنب کوچک" با مساحت 4 هزار متر مربع با کاربری فرهنگی، اجتماعی و هنری در غرب و جزیره شهدای ابوموسی در شرق دریاچه با مساحت 13 هزار متر مربع با کاربری خدماتی، تفریحی و پذیرایی مجهز به اسکله، قایق برقی، قایق امداد و قایق های تفریحی و پدالی خواهد بود. از ویژگی های این طرح، لحاظ فضای منحصر به فرد در جزیره شمالی برای احداث یک مسجد شاخص و زیبا با معماری ایرانی و اسلامی است. در همین رابطه حسین مرادی، شهردار منطقه 22 تهران به خبرنگار شهرنوشت گفت: هدف از احداث جزایر مصنوعی، ایجاد کاربری‌های فرهنگی، مذهبی و تفریحی است.هم اکنون طراحی ساخت یکی از زیباترین مساجد جهان اسلام در جزیره شهدای تنب بزرگ در حال انجام است که بهره‌برداری از آن می‌تواند نقش قابل ملاحظه‌ای در توسعه شعائر دینی در این فضای تفریحی داشته باشد.
وی با بیان اینکه این مسجد در فضایی به وسعت 12 هزار متر مربع ساخته خواهد شد، اظهار کرد: طرح این مسجد طرحی ویژه و برگرفته از معماری ایرانی-اسلامی است که با توجه به موقعیت این مسجد که در کنار آب و پارک جنگلی احداث می شود ، آیتم های لازم لحاظ می شود.
مرادی از نهایی شدن فاز یک طراحی مسجد جزیره شهدای تنب بزرگ خبر داد و تصریح کرد: عملیات ساخت مسجد از مهرماه آغاز می شود و امیدواریم ظرف 2 سال به مرحله بهره برداری برسد.
براساس این گزارش، دریاچه شهدای خلیج فارس که در 15 اردیبهشت امسال در شمال غرب تهران به بهره برداری رسید ، در آینده با دارا بودن جزایر تفریحی، جزایر حیات وحش، جزایر آموزشی، اسکله قایقرانی، پارک آبی، باشگاه ورزش های آبی، اسکله تفریحی، امکانات خدماتی رفاهی، شهربازی و امکانات اقامتی به بزرگترین قطب گردشگری پایتخت تبدیل می شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری