:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
طرف ایتالیایی نگران وضعیت حضور ایران در اکسپو است

سفیر ایتالیا در ایران از تاخیر در ارسال طرح اولیه اکسپوی میلان ابراز نگرانی کرد، اما گفت: ایران در اکسپوی 2015 میلان حضور و نقش بسیار مهمی خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، لوکا جانسانتی سفیر ایتالیا در ایران بعدازظهر امروز در دیدار با کاظم اکبرپور مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین‌المللی ج.ا.ا و همچنین مجری اکسپوی میلان اظهار داشت: من به تمدن و فرهنگ غنی ایرانیان احترام می‌گذارم و معتقدم که ایران در اکسپوی 2015 میلان حضور و نقش بسیار مهمی خواهد داشت.
وی با تاکید بر اهمیت حضور ایران در اکسپوی میلان، اظهارداشت: قطعه زمین مهمی را در منطقه مرکزی اکسپو به ایران اختصاص داده‌ایم و این نشان دهنده آن است که ایران برای این اکسپو کشور مهمی به حساب می‌آید.
سفیر ایتالیا در ایران گفت: طرحی را که ایران برای اکسپو ارسال کرده است، دیده‌ام اما اجازه بدهید، عنوان مفهوم اولیه را روی آن بگذارم و امیدوارم که هرچه سریعتر طرح اولیه خودتان را برای ما ارسال کنید.
وی افزود: طرف ایتالیایی نگران وضعیت حضور ایران در اکسپو است، چرا که باید تا اول سپتامبر طرح اولیه کشورتان ارسال می‌شد، اما به آخر سال جاری میلادی موکول شده است.
سفیر ایتالیا از اکبرپور خواست تا در سفری که ماه آینده به میلان ایتالیا خواهد داشت، با کارشناسان فنی خود سفر کرده و نقطه نظرات طرفین مورد بررسی قرار گیرد.
وی همچنین گفت: ما نگران این موضوع هستیم که ایران در زمان‌بندی مشخص شده حضور داشته باشد، هرچند که من مشکلات شما در خصوص دوران گذار از دولتی به دولت دیگر به درستی درک می‌کنم، لذا حضور شما در ماه دسامبر بسیار مفید خواهد بود، چرا که در این سفر در خصوص نحوه اجرای کار مذاکرات اولیه صورت می‌گیرد و ما معتقدیم از اول ژانویه باید کار شروع شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری