:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
فراخوان ارسال مقاله برای نشريه بين‌المللی معماری اسلامی

نشريه بين‌المللی معماری اسلامی كه قرار است، از سال 2012 به همت «محمد قاری‌پور»، استاديار گروه معماری دانشگاه كارولينای شمالی، در شهر «شارلوت» منتشر شود، از علاقمندان و صاحب‌نظران درخواست كرد كه مقالات خود را برای درج در اين نشريه ارسال كنند.
نشريه بين‌المللی معماری اسلامی (IJIA) كه سردبيری و مديرمسئولی آن را نيز قاری‌پور بر عهده دارد، دو بار در سال منتشر خواهد شد و در آن طراحی و برنامه‌ريزی شهری، معماری و چشم‌انداز معماری در تاريخ جهان اسلام و جغرافيای جديد اسلام مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تأكيد اصلی مطالب اين نشريه بر تحليل تفصيلی جنبه‌های كاربردی، تاريخی و نظری معماری، با تمركز بر روی طرح و پذيرش آن خواهد بود. اين نشريه همچنين بر گسترش بحث و گفت‌وگو ميان شاغلان و فعالان عرصه معماری اسلامی با محققان و فرهيختگان اين رشته تأكيد دارد و از مقالاتی كه به گسترش اين روابط بينجامد، استقبال می‌كند.

در حال حاضر چهارچوب اين نشريه در قالب پنج بخش تنظيم شده است كه عبارتند از: طراحی تئوری، طراحی عملی، مروری بر كتاب‌ها، برنامه‌های رسانه‌ها و نمايشگاه‌های معماری اسلامی، خلاصه همايش‌ها و سمينارهای مربوط به هنر، طراحی، شهرسازی و معماری اسلامی و سخنی با سردبير.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سايت http://www.intellectbooks.co.uk/journals/article-sub/ نسبت به ارسال مقالات خود اقدام كنند.

لازم به ذكر است كه اين نشريه به زبان انگليسی منتشر می‌شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری