:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
از میان ایمیل های رسیده؛ به بهانه آزمون استخدامی شهرداریها

متن ایمیل دریافتی (نام ارسال کننده محفوظ است):*


چندی پیش فراخوانی از طرف شهرداریها مبنی بر جذب و استخدام افراد واجد شرایط منتشر شد این در حالی است که در جدول ارائه شده از سوی این سازمان رشته معماری در زیر مجموعه رشته مهندسی راه و ساختمان قرار گرفته است ، سوای این منابع آزمون تخصصی این گروه در واقع همان سرفصل ها و منابع امتحانی رشته راه و ساختمان و عمران می باشد و این یعنی به نفع مهندسین عمران و راه و ساختمان.

- http://register.omorshahrdari.ir/Daftarche/AzarbaijanSharghi.pdf -

به بیان بهتر این کار سازمان شهرداریها و دهیاری کشور شبیه به این است که انگار از یک دانشجوی پزشکی بخواهند یک ستون بتنی برای بار معین داده شده طراحی نماید.

از طرفی وقتی یکی از سازمانهای فعال و مرتبط با رشته های هفت گانه ساختمانی اینگونه با مساله برخورد می کند از عامه مردم چه انتظاری می توان داشت؟

از سویی در زیر گروه رشته شهرسازی رشته های عمران و طراحی محیط و ... درج شده اند که باز مساله فوق عیان است و... و این وسط جای معماری خالی است. رشته ایی که بیشترین سنخیت را با شهرسازی دارد و...

پذیرش بی حد و مرز دانشجو در این رشته یکی دیگر از عواملی است که تیشه بر ریشه معماری کشور خواهد زد!

.... در جهان امروزی که افراد به نقش معماری در مسائل مختلف عاطفی، اجتماعی و ... پی برده و به سمت آن سوق یافته اند متاسفانه در کشور ما هر روز شاهد کم رنگ تر شدن آن می باشیم!

و با این توصیف این سوال مرتبا در ذهن ایجاد می شود که:

"معماری ما به کجا می رود؟"


* این مطلب صرفا انعکاس یکی از ایمیل های ارسالی خوانندگان بوده، بدیهی است حق پاسخ برای مقامات ذیربط محفوظ می باشد و آرونا از انتشار آن استقبال می کند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری