:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
آخرين يافته هاي معماري ديجيتال توسط چهره ماندگار ايراني منتشر مي‌شود

آخرين يافته هاي معماري ديجيتال در كتابي با عنوان معماري ديجيتال به نويسندگي پروفسور محمود گلابچي تا دو ماه آينده منتشر مي‌شود.

پروفسور محمود گلابچي چهره ماندگار ايراني به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: توسعه دانش كامپيوتر و فناوري اطلاعات سبب گسترش كاربردهاي كامپيوتر در فرآيند طراحي و معماري شده است.

وي افزود: گر چه در طول ساليان گذشته رايانه به عنوان ابزار ترسيم مدل سازي و تحليل در حوزه هاي معماري و مهندسي مورد استفاده قرار گرفته است اما امروزه كاربرد رايانه مرزهاي گسترده اي را در نورديده كه بايد در فرايند طراحي معماري به عنوان ابزاري قدرتمند در خدمت معماران قرار گيرد.

دارنده كرسي يونسكو در معماري تصريح كرد: امروزه نرم افرازهاي جديد اين امكان را فراهم ساخته كه طراحي معماري در محيط هاي ديجيتال انجام شود كه اين امر سبب خلق گزينه هاي بسيار بيشتري در مسير فرايند طراحي مي‌شود.

پروفسور گلابچي گفت: معماري ديجيتال اين امكان را به طراح مي‌دهد تا بتواند با سرعت بسيار زياد پردازش در رايانه پيشرفته و با حجم حافظه بسيار بالا در مسير طراحي به خلق سه بعدي فضاهاي معماري، ارزيابي و مقايسه گزينه هاي مختلف بپردازد.

وي افزود: براين اساس كتاب معماري ديجيتال كه شامل مباحثي در زمينه معرفي محيط هاي ديجيتال در طراحي معماري، نرم افزارهاي طراحي ديجيتال و نتايج و دستاوردهاي حاصل از آن است، منتشر مي‌شود.

اين استاد دانشگاه تصريح كرد: اين كتاب حاوي آخرين اطلاعات در زمينه دانش طراحي ديجيتال در حوزه معماري و ساير رشته هاي طراحي بوده و با آخرين نرم افزارها و روش هاي طراحي ديجيتال خوانندگان را آشنا مي‌سازد.

شايان ذكر است؛ كتاب معماري ديجيتال به نويسندگي پروفسور محمود گلابچي در 12 فصل از سوي انتشارات دانشگاه تهران تمام رنگي در 300 صفحه در تيراژ دو هزار نسخه تا دو ماه آينده چاپ و منتشر مي‌شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری