:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
ضرورت انبوه سازي در کيش توجه به معماري بومي است

مناطق آزاد

ارسال خبر : 22 دي 1389 (08:30)

مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش :
ضرورت انبوه سازي در کيش توجه به معماري بومي استمدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش گفت: انبوه سازان در کيش مي‌بايست به معيار‌ها و اصول معماري بومي در طراحي نما پروژه‌هاي خود توجه کنند و آن را به عنوان اساس کار بپذيرند.

به گزارش بنا (bena)، محمد علي محبي مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش عصر ديروز در «همايش انبوه سازان کيش» با بيان اين مطلب گفت: توجه به معماري بومي در هر ۲ شکل آن هم نما و شکل ساختمان هم استفاده از مصالح بومي از ضرورت هايي است که امروز بايد جامعه انبوسازان کيش به آن توجه کنند.

وي ادامه داد: معماري جزيره به سمتي سبک معماري کشورهايي پيش مي‌رود که هيچگاه نامي پرآوازه در تهيه و توليد مصالح ساختماني نداشته و سليقه آن‌ها در نما ساختمان مطلوب نيست.

محبي تصريح کرد: اين در حالي است که همسايه جنوبي جزيره امارات متحده عربي به سبک معماري کهن يزد تمام سقف آپارتمان‌هاي يک يا ۲ طبقه به شکل گنبدي ساخته شده پس ما هم بايد به معماري اصيل خودمان در نما ساختمان‌هاي جديد در کيش توجه کنيم.

مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش افزود: با توجه به وضعيت کيش و جذابيت اين جزيره براي ييلاق نشيني لزوم توجه به معماري اصيل بومي احساس مي‌شود.

وي گفت: معماري و بافت خانه‌ها در حاشيه جنوبي خليج با توجه به شرايط آب و هوايي بسيار اصولي و مطابق با معيار‌هاي جهاني است و همين امر ضرورت بهره گيري از اين سبک معماري را در کيش را تاکيد مي‌کند.

محبي تصريح کرد: انبوه سازي در کيش مي‌بايست با رعايت و اجراي برخي شاخص‌ها توسعه يابد که مد نظر سازمان منطقه آزاد کيش به عنوان بالا‌ترين مقام اجرايي در کيش است.

مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش ادامه داد: استفاده از معماري بومي و مصالح بومي تنها بخشي از شاخص‌هاي انبوه سازي در کيش است.

وي ادامه داد: انبوه سازي در کيش نبايد ساخت اجتماعي و بافت آن را در طولاني مدت از بين ببرد به عبارت ديگر در تلاش هستيم تا با اجراي برخي سياست‌ها اين جزيره را از مسکوني بودن و ساخت آپارتمان‌ها با متراژ پايين و ارزان دور کنيم.

محبي گفت: بالا‌ترين ضريب اشغال هتل در ايران با ۷۳ درصد متعلق به جزيره کيش است و از نظر ما اين ميزان کم است و بايد به صد در صد برسد.

مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش تصريح کرد: به همين دليل بايد ساخت و ساز‌ها در کيش خصوصا در زمينه انبوه سازي بايد از هدف سکونت دائم در جزيره فاصله بگيرد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری