:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
تدوین ضوابط و مقررات مناسب سازی مساجد شهر

به گزارش خبرگزاری فارس، جواد کریمیان اقبال با بیان این که مناسب سازی فضاها و معابر شهری با جدیت در دست انجام است ، گفت : در این راستا ضوابط ومقررات مناسب سازی برای همه بناهای شاخص شهرداری اجرایی خواهد شد و هم اکنون برداشت وضع موجود برای 216 ساختمان ستادی شهرداری انجام شده است تا بعد از طراحی به مرحله اجرایی برسد .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مناسب سازی فضاهای شهری گفت : در این زمینه سازمان ها و ستادهای مردمی در ستاد مناسب سازی حضور دارند و با توجه به نیاز شهروندان کم توان جسمی و سایر اقشار جامعه اقدام به مناسب سازی می کنند تا کار انجام شده ماندگار و در شان این افراد باشد .

وی افزود : تا کنون دو کارگروه شهرسازی و فنی و عمران و همچنین کارگروه آموزشی برای این کار تشکیل شده است که هر یک از این کارگروه ها وظایفی در این زمینه بر عهده دارند .

کریمیان اقبال خاطر نشان کرد : در کارگروه شهرسازی ، نظارت و کنترل بر تدوین ضوابط و مقررات مناسب سازی از مرحله طراحی تا اجرا صورت می گیرد تا علاوه بر اجرای درست طرح و استفاده از مصالح مورد نیاز ، کار منطبق با خواست افراد معلول باشد و این کارگروه نظارت کلی را بر روند مطالعات ، طراحی و اجرا دارد .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران افزود : آنچه در این کار حائز اهمیت است حساسیت دیگر اقشار جامعه است تا مشارکت کافی داشته باشند و در این زمینه کارگروه آموزشی ، اطلاع رسانی به موقع را انجام می دهد تا بازخوردهای مردمی را از اجرای مناسب سازی دریافت کند .

وی تصریح کرد : با این کار ، آنچه که اجرا می شود متناسب با نیاز افراد معلول و کم توان جسمی است و این کارگروه به نوعی کل کار را از نظر مخاطبان رصد می کند .

کریمیان اقبال با اشاره به اجرای مناسب سازی در برخی مناطق شهر اظهار کرد : این کار در منطقه 6 و بخشی از منطقه 15 و منطقه 12 در خیابان امام خمینی (ره) بر اساس طرح های موضعی و موضوعی آن در دست انجام است و قرار است تا در 22 منطقه این کار صورت گیرد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : به زودی طرح مناسب سازی برای مساجد نیز ابلاغ می شود و تهیه و تدوین ضوابط و مقررات آن در دست انجام است .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد : همچنین ضوابط ومقررات مناسب سازی برای همه بناهای شاخص شهرداری نیز اجرایی خواهد شد و هم اکنون برداشت وضع موجود برای 216 ساختمان ستادی شهرداری انجام شده است تا بعد از طراحی به مرحله اجرایی برسد .

به گفته وی این کار هم اکنون در مراحل نهایی طراحی قرار دارد و امیدواریم با همکاری همه ارگان های مربوطه ،مناسب سازی همه معابر و فضاهای شهری در تهران به خوبی انجام شود .

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری