:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
معرفی برگزیدگان دهمین دوره جایزه معمار

جمعه 30 مهرماه در مراسمی که به مناسبت معرفی برگزیدگان دهمین دوره جایزه معمار (معمار 89) در تهران برگزار خواهد شد، قرار است مجموعاً 300 ميليون ريال جايزه‌ی نقدي براساس تصميم هيئت داوران بين برندگان دو گروه پروژه‌هاي مسكوني و عمومي تقسيم شود.

دهمین دوره‌ی جایزه‌ی معمار/جايزه معمار 89 با مو ضوع ساختمان‌هاي اجراشده پس از انقلاب‌‌ ‌ـ اعم از عمومي و مسكوني‌ـ كه در دوره‌هاي قبل جايزه‌ي معمار شركت نكرده‌اند، برگزار می شود. در این دوره بیش از 130 طرح از ساختمان‌های کشور مورد داوری هیات داورانی متشکل از معماران ابرانی مقیم خارج از کشور قرار خواهد گرفت. هیات داوران این دوره از جایزه معمار را هادی تهرانی (آلمان) نادر تهرانی (ایالات متحده) گیسو حریری (ایالات متحده) مژگان حریری (ایالات متحده) و نسرین سراجی (فرانسه و اتریش) تشکیل می دهند. به جر خواهران حریری دیگران پیش از این سابقه حضور در این هیات داوران را در دوره های گذشته داشته اند.

مؤسسۀ معمار، ناشر مجلۀ معمار و برگزاركنندۀ جايزۀ سالا‌نۀ معمار به همت سیدرضا هاشمی معاون سابق وزارت مسکن و شهرسازی و از مدیران مهندسين مشاور پژوهشکده توسعه کالبدی شهری و منطقه ای، در سال 1376 تأسيس شد. نخستين شمارۀ معمار نیز در قالب فصلنامه در تيرماه 1377 منتشر شد و از سال 1383 متعاقب تعطیلی مجله شهر دیگر نشریه این موسسه، انتشار آن به صورت دوماهانه بوده است.
مجلۀ معمار از سال 1380 جايزۀ معمار را به صورت ساليانه و با حمایت شرکت سوپر پایپ برگزار كرده است؛ علی رغم حضور حامیان دیگر در سال های گذشته، دوره دهم این جایزه همچون سال های ابندایی تنها با حمایت سوپرپایپ شکل گرفت. اینروزها سهیلا بسکی (فارغ التحصیل مدرسه عالی مدیریت گیلان) متولد۱۳۳۲، نویسنده، مترجم و مدیر موسسه معمار نشر، برگزار کننده جایزه بزرگ معمار و ناشر مجله معمار است.

«جایزه معمار» به عنوان ارگان یک لابی تاثیرگزار در بازار معماری ایران در کنار نشریه معمار و موسسه معمارنشر توانسته جایگاهی درخور توجه و تا به حال انحصاری، را به خود اختصاص دهد. جايزه‌ی نقدي این رقابت در طی سال های اخیر چندان تغییر نکرده است.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری