:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
فراخوان ساخت مجسمه برای میدان ولی عصر(عج)

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: در شهر تهران نزدیک به 500 اثر حجمی و مجسمه نصب شده که این تعداد با توجه به وسعت این شهر کم است، به همین دلیل سازمان زیباسازی آماده همکاری و تعامل بیشتر با هنرمندان برای ساخت و نصب مجسمه های شهری بیشتری در تهران است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، دکتر محمدجواد شوشتری در مراسم افتتاحیه دومین دوسالانه مجسمه های فضای شهری که عصر دیروز در نگارخانه برگ این سازمان برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری کارهای جسته و گریخته در مورد مجسمه سازی انجام داده اما از دو سال پیش با برگزاری اولین دوسالانه مجسمه سازی توسط سازمان زیباسازی و همچنین برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری ، به طور جد ساماندهی مجسمه های شهری را دنبال کرده است.
وی با اشاره به آثار ارسال شده از سوی هنرمندان مجسمه ساز در دومین دوسالانه خاطرنشان ساخت: آثار دوسال گذشته خوب بودند اما آثار دومین دوسالانه رشد بیشتری یافته و ما نیز به دنبال این هستیم که آثاری در تهران نصب کنیم که برای نسل بعد ماندگار باشد همانگونه که از گذشتگان آثار حجمی ارزنده ای برای ما باقی مانده است.
شوشتری از اعلام فراخوان ساخت اثر برای میدان ولی عصر(عج) خبر داد و ادامه داد : میدان ولی عصر (عج) میدان مهمی برای تهران است، سازمان زیباسازی نیز به همکاری دانشگاه تهران ، ثبت بین المللی خیابان ولی عصر (عج) را دنبال می کند و از این رو از طرح ها و ایده هایی که برای چنین کارهایی به دستمان رسد استقبال می کنیم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی، ساماندهی میادین تهران را از دیگر اقدامات این سازمان نام برد و اظهار داشت : میدان های تهران هم اکنون به کارگاه تبدیل شده است ، یا عملیات احداث خطوط مترو در زیر این میدان ها انجام می شود و با اقدامات ساماندهی میدان ها توسط سازمان زیباسازی و وجود کارهای هنری را به شدت در این مکان ها احساس کرده و به دنبال بهترین ها برای آنها هستیم.
وی افزود: سازمان زیباسازی از ایده های خوب در این زمینه استقبال کرده و امیدواریم این حرکت از سوی هنرمندان آغاز شود و اگر اثر مناسب و شایسته ای برای نصب در فضای شهری تهران دارند به سازمان زیباسازی پیشنهاد دهند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری