:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
اجرای 5 هزار متر نقاشی روی دیوارهای بزرگراه نواب

در اجرای عملیات بهسازی و زیبا سازی بزرگراه نواب ، 5 هزار متر نقاشی دیواری در حاشیه بزرگراه نواب صفوی در محدوده منطقه 11 انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، در این مسیر که از پل حق شناس آغاز و تا تقاطع خیابان آزادی ادامه یافته است ، 5هزار متر نقاشی دیواری ، اجرا شده که از کارهای شاخص حوزه خدمات شهری این منطقه است.

مهرداد نصیری رییس اداره خدمات شهری منطقه 11 در این باره گفت: نقاشی دیواری در زیبا سازی نماهای شهری بسیار تاثیر گذار است و روحی تازه به آن می بخشد. بافت محله نواب هم که در مجاورت بزرگراه نواب واقع شده ، یک بافت خشک شهری است و تا به حال اقدام چندانی برای زیبا سازی آن انجام نشده است.

نصیری با بیان این که در برخی دیوارها هم از نماسازی با سیمان کاری استفاده شده است در باره موضوع نقاشی دیواری این مسیر گفت: موضوع این نقاشی های دیواری اغلب منظره طبیعت است که رنگ آمیزی شادی دارد و به شادی فضای محله هم بسیار کمک می کند.کسانی هم که از مسیر بزرگراه تردد می کنند چشم انداز زیباتری اطراف بزرگراه دارند.

رضا مبارکی رییس اداره زیبا سازی منطقه 11 هم از طراحی یک تندیس برای نصب در این مسیر خبر داد و گفت: این تندیس با موضوع دوران دفاع مقدس از سرداران شهید جنگ تحمیلی است که کار ساخت و طراحی آن را شروع کرده ایم و در نظر داریم آن را در بوستان تازه احداث شهید جلالی مجاور بزرگراه نصب کنیم.

وی ادامه داد: برای تامین روشنایی پیاده رو هم تعداد زیادی پایه چراغ بلند در حاشیه آن نصب شده که روشنایی پیاده رو را در شب تامین می کند و در زیبا سازی نمای آن در شب هم موثر است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری