:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
معرفی یک اثر هویت گرا در استکهلم

فستیوال جهانی معماری سال گذشته میلادی در حالی به کار خود پایان داد که جایزه بخش بناهای فرهنگی آن به Peter Rich برای اثر Mapungubwe Interpretation Center از آفریقای جنوبی اعطا شد. این اثر که از ایده و مصالح بومی بهره می برد در خدمت ارائه تاریخ و فرهنگ بستر خود است.
معماری ویژه ریچ شاید از آن جهت برای معماران ایرانی جالب توجه است که اولا این روزها مقوله هویت بحث روز معماری ایران است و از دیگر سو پردیس سینمایی ملت، اثر رضا دانشمیر (مشاور حرکت سیال)که این روزها محل بحث منتقدین از جهت تقابل آن با هویت ایرانی است در یک زیرگروه با شرکت 17 اثر که اثر پیتر ریچ نیز بین آنها بود، رقابت می کرد، راه به جایی نبرد. بسیاری این نکته را دلیلی بر اقبال معماری روز جهان به بوم آوردی فرم و محتوا در معماری دانسته و این امر نهایتا دست آویزی بر نقد هر چه صریح تر پردیس سینمایی ملت را فراهم آورد.
چهارم ماه جاری میلادی دانشکده معماری KTH در استکهلم که تعداد قابل توجهی دانشجوی ایرانی دارد طی مراسمی با حضور معمار اثر Mapungubwe Interpretation Center به معرفی آن خواهد پرداخت.left: Mapungubwe Interpretation Center - Peter Rich, right: Mellat Cinemaplex - Reza Daneshmir


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری