:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
مدرن ترین سالن نمایش کشور سال 90 به بهره برداری می رسد

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی تهران گفت : مرکز نمایش های آیینی ، مدرن ‌ترین سالن نمایش تئاتر کشور است که در سال 90 به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، ‌اکبر تشکری نیا در مورد وضعیت احداث مرکز نمایش های آیینی اظهار کرد: مرکز نمایش‌های آیینی در منطقه7 تهران، دارای 2 سالن تئاتر با ظرفیت 600 صندلی است که براساس آخرین استانداردهای دنیا طراحی شده و امکان اجرای نمایش‌های آیینی - ‌ایرانی را با بهترین شرایط فراهم کرده است.
وی ادامه داد: اولین عنصر متمایز کننده مرکز نمایش‌های آیینی از تالارهای پیشین ، مجاورتش با آبنمای عظیم و فضای طبیعی و اشغال‌کردن مساحتی وسیع در زیر سطح زمین است، و علاوه بر آن محیط داخلی تالار نیز تفاوت‌های اساسی با فضای داخلی تالارهای موجود دارد.
تشکری نیا افزود: این تالار به طور کامل در زیر زمین قرار دارد و به جای دیوار، جدارهای شیشه‌ای بخش‌های مختلف آن را از هم جدا می‌کنند تا تماشاگران بتوانند بازیگران را در حین تمرین، گریم و یا ورود به صحنه ببیند.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی - هنری شهرداری تهران تصریح کرد: تالار انتظار در این مرکز با جداری شیشه‌ای و تمام‌شفاف از فضای سبز بیرون جدا ‌شده و در درون آن بسیاری از فعالیت‌های آماده‌سازی هرروزه اجرا، از قبیل چهره‌آرایی، تمرین روزانه و مشورت گروه بازیگران با کارگردان، هدایت‌نور و صدا در اتاقک‌های نیم‌بسته شیشه‌ای در منظر تماشاگران حاضر در تالار انتظار انجام خواهد شد.
به گفته تشکری‌نیا فواصل اتاق کارگردان، اتاق چهره‌آرایی، اتاق نور و صدا تا محل اصلی اجرا به ‌گونه‌ای طراحی شده که بازیگران و همکاران اجرا، مدام در تردد میان تماشاگران خواهند بود. بنابراین مفهوم حرکت اولین نکته‌ای است که از تماشای فضا به ذهن ناظر متبادر می شود.
وی اضافه کرد: ورودی صحنه اصلی تالار نیز بدون استفاده از«در» یا «درهایی»، با بالارفتن دیوارهای جداکننده صحنه از تالار انتظار پیدا خواهد شد و تماشاگران از همه ‌سو می‌توانند وارد شده و در جایگاه تماشاگران که در هر نقطه از فضای صحنه چیده شده، قرار بگیرند.
تشکری نیا خاطرنشان کرد: هم اکنون اقدامات اجرایی لازم برای احداث پروژه مرکز نمایش های آیینی با حمایت های سرمایه گذارپروژه در حال اجرا است و تا پایان سال 90 این مرکز به بهره برداری کامل می رسد.

در گزارش روابط عمومی شهرداری تهران به نام طراح و نحوه انتخاب آن برای طراحی اثر اشاره ای نشده است.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری