:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
رئيس دانشكده هنر و معماري دانشگاه شيراز: دانشكده هنر شيراز قوي‌ترين قطب پژوهش جنوب كشور است

بعد از اظهار نظر حسين سلطانزاده، سرپرست دانشکده معماری و عمران دانشگاه آزاد قزوین، در مورد اینکه دانشگاه آزاد قزوين با داشتن بيش از 2 هزار و 700 دانشجوي معماري و 180 استاد برجسته، در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترين مركز آموزش معماري در كشور محسوب مي‌شود؛ رئيس دانشكده هنر و معماري دانشگاه شيراز گفت: با توجه به فعاليت‌هاي گسترده پژوهشي هم‌اكنون دانشكده هنر و معماري شيراز به عنوان قوي‌ترين قطب آموزش و پژوهش جنوب كشور به شمار مي‌رود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي سلطاني به مناسبت هفته پژوهش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه توانسته‌ايم جمع كثيري از اساتيد دانشگاه و استادكاران تجربي را در دانشكده در كنار يكديگر جمع كنيم و به تربيت نيروهاي خلاق در زمينه‌هاي هنري بپردازيم.
وي افزود: اين دانشكده با توجه به قدمت توانسته است سهم مهمي را در تاثيرگذاري در حوزه اجتماعي و فرهنگي ايفا كند و در حال حاضر نيز در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، برنامه‌ريزي شهري، گرافيك و صنايع دستي دانشجو مي‌پذيرد.
سلطاني ادامه داد: فارس از ديرباز مهد تمدن و فرهنگ و هنر بوده و در هنر و معماري و شهرسازي مكتب شيراز است كه طي سه قرن اخير مكتب مسلط در گفتمان هنري كشور بوده است.
رئيس دانشكده هنر و معماري دانشگاه شيراز تصريح كرد: اگر برنامه راهبري و توسعه استان فارس به صورت جامع و كارآمد بخواهد نوشته شود اين هنر است كه به عنوان يكي از فصل‌هاي توسعه بايد مدنظر سياستمداران و مديران فارس قرار گيرد.
وي بيان داشت: در سال‌هاي اخير تلاش شده تا برون‌داد فعاليت‌هاي اين دانشكده در سطح دستگاه‌هاي اجرايي و مديريت استان ديده شود و به همين خاطر قراردادهايي با دستگاه‌هاي اجرايي منقعد شده است.
اين استاد دانشگاه خاطرنشان كرد: در سال جاري بيش از هشت قرارداد مهم پژوهشي با ارزش 10 ميليارد ريال با دستگاه‌هايي از جمله نيروي انتظامي، شهرداري، ميراث فرهنگي، مسكن و شهرسازي منقعد شده كه برخي از آنها تاكنون افزون بر 60 درصد نيز پيشرفت فيزيكي داشته است.
سلطاني گفت: هدف دانشكده هنر و معماري اين است كه در مواردي وارد شود كه از توان دفاتر مهندسين مشاور خارج باشد و در اين طرح‌ها جنبه‌هاي آموزشي نيز مدنظر است.
وي ادامه داد: پروژه آمارگيري مسافران و تعيين الگوي سفر اتوبوسراني شيراز و حومه، انجام مطالعات آمايش استان كهكيلويه و بويراحمد، طرح مطالعاتي ايجاد بازارچه‌هاي صنايع دستي در فارس، مشاور عالي پروژه استراتژي توسعه شيراز و مطالعه ساختار فضاي طرح آمايش سرزمين از جمله طرح‌هاي در دست اجرا با دستگاه‌هاي اجرايي استان فارس است.

قراردادهای طراحی و پژوهشی اینروزها یکی از موارد درآمد سازی دانشکده های معماری کشور است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری