:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
احداث مجتمع فرهنگي چالوس با معماري ايراني اسلامي

به گزارش خبرگزاري فارس از چالوس، نشست مطبوعاتي امام جمعه چالوس پيرامون روند احداث مجتمع آدينه و مصلي اين شهرستان شامگاه چهارشنبه برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمد مهدي راشدي، امام جمعه چالوس از نماز جمعه به ‌عنوان يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي ياد كرد و گفت: از آنجا كه مساجد گنجايش حضور گسترده مردم به ويژه در ايام مناسبتي و ويژه را نداشتند نياز به يك مكان وسيع‌تر و جامع‌تر احساس مي‌شد.‌
وي در ادامه با بيان اينكه كمتر فضايي در كشور از موقعيت مكاني مصلي چالوس برخوردار است، افزود: مصلي چالوس از معدود مصلاهايي است كه در طول ساعات شبانه روز فعال بوده و فعاليت‌هاي آن شامل برنامه‌هاي متنوع مذهبي، ورزشي، فرهنگي و قرآني است.
راشدي اظهار داشت: به دليل موقعيت خوبي كه مصلي در مركز شهر دارد و نيز اعتماد خانواده‌ها به اين مكان، استقبال از تمام برنامه‌هاي اين مصلي خوب بوده است.
وي با اشاره به اينكه مصلي چالوس حدود 20 سال قبل احداث شده و تقريبا حالت فرسودگي پيدا كرده است، تصريح كرد: در صحبت‌هايي كه با رئيس شوراي سياستگزاري نماز جمعه كشور و كارشناسان فني اين شورا شد به نتيجه رسيدند كه براي بازسازي مصلي اقدام كنند.‌
راشدي ادامه داد: براي مصلاي چالوس دو پروژه مستقل شامل مجتمع تجاري، مذهبي عبادي و فرهنگي تعريف شده است.
وي با اشاره به اينكه مصلي‌ها اعتبارات دولتي ندارند، خاطر‌نشان كرد: اگر بخواهيم مصلايي را با برنامه‌ها و اهداف مختلف بنا كنيم قطعاً به اعتبارات ويژه‌اي نيز نيازمنديم.
امام جمعه چالوس گفت: مجتمع تجاري را در نظر گرفتيم تا با واگذاري واحدهاي آن تامين هزينه كنيم.
وي با بيان اينكه مجتمع مصلي در چهار طبقه مورد توجه قرار گرفته اظهار داشت: در اين پروژه كلاس‌هاي مختلف آموزشي، كتابخانه عمومي بانوان و آقايان، سالن آمفي تئاتر كه بتوان بسياري از اجتماعات شهري را نيز در آن برپا كرد، تعريف شده است.
راشدي خاطر‌نشان كرد: باشگاه‌هاي ورزشي بانوان و آقايان، دفتر امام جمعه و نيز در دو طبقه مصلي نماز جمعه با واحدهاي بانوان و آقايان را داريم.
وي تاكيد كرد: در اين مجتمع قطعاً از معماري بسيار زيبا با جلوه‌هاي مذهبي، فرهنگي و هنري استفاده مي‌شود.
امام جمعه چالوس در پايان خاطر‌نشان كرد: اميدواريم با برنامه‌هايي كه در دست داريم و همت مهندسان،تلاش مجموعه مسئولان شهرستان و هيئت امنا مصلي بتوانيم در آينده نه چندان دور شاهد مصلايي زيبا با معماري سنتي و اسلامي با اهداف و كاربري‌هاي مختلف باشيم.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری