:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
طرح ساماندهي بازار بزرگ تهران به تصويب كميسيون ماده 5 رسيد

خبرگزاري فارس: معاون شهرسازي و معماري شهرداري تهران از تصويب طرح ساماندهي بازار بزرگ تهران خبر داد و گفت: طرح ساماندهي بازار بزرگ تهران، پس از سال‌ها تلاش نهايي و به تصويب كميسيون ماده 5 رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس، هيربد معصومي با بيان اين مطلب گفت: تهيه و تدوين طرح ساماندهي بازاربزرگ پايتخت به دليل موقعيت ويژه بافت تاريخي تجاري اين محدوده، از سال‌ها پيش در دستور كار شهرداري تهران و منطقه 12قرارداشته است.

وي با اشاره به اين كه درتهيه اين طرح سازمان‌ها و كارشناسان متعددي حضور داشتند، افزود: در اين طرح سعي شده تا علاوه بر توجه به نكات مورد نظر سازمان ميراث فرهنگي كشور، مالكان و بهره‌مندان اين محدوده نيز مورد توجه قرار گيرند.

معصومي با تأكيد بر ضرورت حفاظت و صيانت از نقاط تاريخي بازار به عنوان بافت ويژه اقتصادي اظهار كرد: با ساماندهي و بازسازي آن، بسترهاي مناسبي جهت رونق كسب و كار و حفظ آن به عنوان اصلي‌ترين قطب اقتصادي پايتخت صورت مي‌گيرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بيان مزاياي اين طرح در تعيين تكليف براي وضعيت شهروندان و مالكان اين محدوده، گفت: اين طرح طي چندين مرحله تدقيق شده و در دبيرخانه كميسيون ماده 5 نسبت به رفع ايرادها در مورد املاكي كه در اين محدوده بلاتكليف مانده بود بررسي و كارشناسي صورت گرفته است.

بر اساس اين گزارش "طرح ساماندهي بازاربزرگ تهران " سرانجام در آخرين جلسه كميسيون ماده 5 شهرداري تهران به تصويب رسيد و به منظور اجرايي شدن آن به زودي به مراجع مربوطه ابلاغ خواهد شد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری