:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
نام معمار «تهران سراي قرآن» را حدس بزنید....

اخیرا مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرده که پروژه "تهران سرای قرآن" تا سه سال آینده به بهره برداری کامل می رسد و قرار است بعد از اتمام به عنوان یکی از نمادهای ویژه معماری شهر تهران شناخته شود.
او گفته از دو سال گذشته بحث های مفهومی تهران سرای قرآن توسط اندیشمندان تبیین شده و با توجه به این موضوع، شرایطی ویژه ای برای معماری این مرکز در نظر گرفته شده است.
همچنین اضافه کرده، قرار بود معمار تهران سرای قرآن با برگزاری مسابقات بین المللی انتخاب شود که به دلیل محدودیت هایی از قبیل مسلمان بودن و ایرانی بودن جهت شناخت معماری ایرانی اسلامی، این اقدام صورت نگرفت.
او توضیحی در مورد اینکه چرا مسابقه بین معماران ایرانی مسلمان برگزار نشده، نداده؛ او اشاره کرده، در حال حاضر يکي از بهترين معمارهاي جهان که ايراني بوده براي معماري تهران سراي قرآن انتخاب شده است که در جهان غرب نيز بسيار مشهور بوده و شناخت کاملي از معماري ايراني اسلامي دارد.
تشکری نیا به نام معمار اشاره شده و نیز نحوه انتخاب او اشاره ای نکرده....
لطفا نام معماری ایرانی که "يکي از بهترين معمارهاي جهان" بوده و "در جهان غرب نيز بسيار مشهور" باشد و "شناخت کاملي از معماري ايراني اسلامي" هم داشته باشد، را حدس بزنید.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری