:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
«تهران سراي قرآن» نماد ويژه معماري تهران مي شود

مدير عامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران اعلام کرد : پروژه تهران سراي قرآن تا سه سال آينده به بهره برداري کامل مي رسد و به عنوان يکي از نمادهاي ويژه معماري شهر تهران شناخته خواهد شد. به گزارش شهر به نقل از روابط عمومي شهرداري تهران اکبر تشکري نيا در مورد وضعيت احداث پروژه تهران سراي قرآن با بيان اينکه احداث اين پروژه به دستور شهردار تهران از دو سال پيش آغاز شده، اظهار کرد: کميسيون ويژه اي در شهرداري تهران براي اقدامات قرآني پايتخت که ام القراي جهان اسلام است،تشکيل شده، و در اين کميسيون مقرر شد تا تهران سراي قرآن به عنوان بزرگترين مجموعه قرآني جهان اسلام در تهران احداث شود.

وي ادامه داد: اين مرکز بزرگترين مرکز قرآني جهان اسلام خواهد بود که تمام وجوه قرآني را با استفاده از همه ظرفيت هاي موجود سمعي، بصري، معماري و آموزشي و به طور کل آنچه مرتبط با قرآن است به نمايش مي گذارد.

مدير عامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهر تهران خاطر نشان کرد: از دو سال گذشته بحث هاي مفهومي تهران سراي قرآن توسط انديشمندان تبيين شده و با توجه به اين موضوع، شرايطي ويژه اي براي معماري اين مرکز در نظر گرفته شده است.

تشکري نيا ادامه داد : قرار بود معمار تهران سراي قرآن با برگزاري مسابقات بين المللي انتخاب شود که به دليل محدوديت هايي از قبيل مسلمان بودن و ايراني بودن جهت شناخت معماري ايراني اسلامي، اين اقدام صورت نگرفت.

وي اضافه کرد: در حال حاضر يکي از بهترين معمارهاي جهان که ايراني بوده براي معماري تهران سراي قرآن انتخاب شده است که در جهان غرب نيز بسيار مشهور بوده و شناخت کاملي از معماري ايراني اسلامي دارد.

تشکری نیا به نام معمار اشاره شده و نیز نحوه انتخاب او اشاره ای نکرد. به نظر می رسد حدس زدن نام معماری ایرانی که "يکي از بهترين معمارهاي جهان" بوده و "در جهان غرب نيز بسيار مشهور" باشد و "شناخت کاملي از معماري ايراني اسلامي" هم داشته باشد، اندکی دشوار است....

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری