:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
مكان يابي در حريم تهران براي ايجاد فضاهاي اوقات فراغت

معاون شهرسازي و معماري شهرداري تهران با تأكيد بر اهميت حريم‌هاي شهر تهران گفت: طرح جامع حريم شهر تهران در دست تهيه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، هيربد معصومي با بيان اينكه اوقات فراغت و ايجاد بستر لازم براي آن از اولويت‌هاي شهرداري تهران است، گفت: از اين رو اين موضوع در اولويت‌هاي برنامه‌هاي معاونت شهرسازي و معماري قرار داشته و با جديت دنبال مي‌شود.

وي افزود: در اين زمينه از فضاهاي مناسبي كه مي‌توان اوقات فراغت را در آن توسعه داد استفاده مي‌شود كه از جمله آنها استفاده از ظرفيت حرايم شهر تهران است چراكه در فضاهاي اوقات فراغت نياز به فضاهاي باز و سبز است كه حداقل ساخت و ساز در آن وجود داشته باشد و از اين رو محدوده حريم فرصت مناسبي براي اقدام در زمينه ايجاد فضاهاي اوقات فراغت خواهد بود.

معاون شهردار تهران با اشاره به مطالعات انجام شده در زمينه گسترش فضاي اوقات فراغت اظهار داشت: يكي از طرح‌هاي مورد مطالعه اين است كه در حريم فعلي تهران با 1200 كيلومتر مربع مساحت چه اماكني را مي‌توان براي گذران اوقات فراغت مكان‌يابي كرد.

وي تصريح كرد: به منظور نگهداري و حفاظت از محدوده حريم شهر تهران، جلوگيري از هرگونه ساخت و ساز در گام اول صيانت از حريم‌هاي شهر تهران است و در مرحله بعد با تهيه طرح جامع حريم شناسايي و مكان يابي نقاطي درحريم انجام مي‌شود تا سطوحي كه قابليت ايجاد فضاهاي تفرجگاهي براي اوقات فراغت شهروندان را دارد به طور جدي دنبال شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری