:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
براي اجراي طرحهاي جامع در شهرهاي كشور تنها 7 میلیون دلار

معاون شهرسازي و معماري وزير مسكن و شهرسازي گفت: رويكرد اين وزارتخانه در سال جاري ، توجه به الگوي معماري اسلامي در ساختمان سازي است.


'ميرمحمد غراوي' سه شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا در دزفول افزود: اين سياست به ويژه در مورد ساختمانهايي كه نقش حاكميتي دارند و توسط ارگانهاي دولتي در حال ساخت هستند ، اجرا مي شود.
وي گفت: در اين مورد سياست هاي خوبي از سوي شورايعالي معماري و شهرسازي اتخاذ و به استانها ابلاغ شده كه منبعد الگوهاي معماري اسلامي را در طرحهايشان بكار گيرند. وی به جزییات این سیاست و نحوه اعمال آن اشاره ای نکرد.
غراوي افزود : يكي از مواردي كه امسال در دستور كار قرار گرفته موضوع تهيه طرحهاي جامع براي شهرهاي كشور است كه نقش بسيار مهمي در توسعه و عمران و هدايت درست و اصولي و علمي شهرها دارند.
معاون وزير مسكن گفت: از ديگر اولويتهاي اين وزارتخانه بازنگري شهرهايي است كه افق طرح جامع آنها به اتمام رسيده است.
وي تعداد شهرهاي داراي طرح جامع در كشور را يكهزار و 192 مورد اعلام كرد و افزود : از اين تعداد حدود 850 شهر زير 25 هزار نفر جمعيت دارند.
وي تصريح كرد : مابقي شهرها, بالاي 25هزار نفر هستند كه تعدادشان كم است و سعي ما بر اين است براي تمامي شهرها طرح جامع تهيه شود.
غراوي گفت: بر اساس سياست جديدي كه برنامه ريزي شده ،بنا داريم انشالله تا سال دوم برنامه پنجم كه سال آينده اولين سال آن خواهد بود ،هيچ شهر بالاي 25 هزار نفر بدون طرح جامع نداشته باشيم.
وي در مورد هزينه تهيه طرح جامع شهرها گفت: هزينه هر طرح بسته به وسعت و بزرگي و شرح خدمات طرح جامع هر شهر متفاوت است ،ضمن اينكه هزينه ها چندان مهم نيست بلكه تهيه به موقع طرح در اولويت است تا شهرداري ها بتوانند به موقع طرح تقضيلي را تهيه و به آن عمل كنند.
غراوي گفت: امسال براي اجراي طرحهاي جامع در شهرهاي كشور 77 ميليارد ريال اعتبار پيش بيني شده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری