:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
يكشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
«پيدايي معماري نو» و «باغ شازده»

محمد منصور فلامكي رييس انتشارات فضا، مولف و ناشر كتاب‌هاي تخصصي معماري و مرمت، از انتشار دو كتاب «پيدايي معماري نو» و «باغ شازده» در هفته‌هاي آينده خبر داد.

فلامكي درباره اين كتاب ها گفت: اين‌دو، كتاب‌هاي نسبتا حجیمی اند و هر يك تقريبا در 500 تا 600 صفحه تدوين شده‌اند. هر دو اين‌كتاب‌ها تاليفي اند و مجموعه اطلاعات مفید و منظمي در آن‌ها گنجانده شده است.
وي ادامه داد: مجوز انتشار «پيدايي معماري نو» به تاليف سيروس باور و «باغ شازده» به تاليف عباس مسعودي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اخذ شده و مراحل چاپ آن‌ها در حال انجام است.
سيروس باور، مترجم كتاب «تاريخ معماري» اثر لئوناردو بنه‌ولو، چاپ شده توسط انتشارات دانشگاه تهران در سال 1353 است. وی ‌اکنون نیز كتاب «تاثير روح زمانه در روند معماري معاصر در ايران» را نيز در دست نگارش دارد.
وي مدرك دكتراي معماري را در سال 1343 از دانشگاه فلورانس اخذ كرده و عضو هيات امنای انجمن مفاخر معماري ايران است.
نویسنده، در كتاب «باغ شازده» به بررسی ساختار باغ‌های ایرانی و به‌ویژه باغ شازده در ماهان کرمان می‌پردازد و بنای این باغ را از جنبه‌های مختلف معماری و نقش آب در آن، بررسی کرده است.
انتشارات فضا، کتاب دیگری با عنوان «اصل‌ها و خوانش‌ها در معماری ایرانی» تالیف محمدمنصور فلامکی را نیز در دست چاپ دارد.
این انتشارات وابسته به موسسه فرهنگی - پژوهشی فضا از سال ۱۳۶۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون حدود ۳۵ عنوان کتاب تخصصی در حوزه معماری، شهرسازی و مرمت آثار باستانی منتشر کرده است. مخاطب این کتاب‌ها اغلب پژوهشگران و دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی اند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری