:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
"نوسازی بافت های فرسوده تبریز با روند فعلی بیش از 100 سال طول می کشد"

رئیس کمیسیون عمران شهرداری شهر تبریز گفت: با روند فعلی، نوسازی بافت های فرسوده تبریز بیش از 100 سال طول می کشد.

دکتر رسول درسخوان، رئیس کمیسیون عمران شهرداری شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه تبریز از نظر زلزله خیزی سطح بالای خطر را احساس می کند باید که در امر ساخت و ساز در این شهر فعالیت و دقت بیشتری شود.

وی راهکار اصلی مقابله با زلزله را یک راهکار اجتماعی دانست و گفت: مردم باید از خطرات زلزله آگاه شده و اهمیت مقاوم سازی ساختمان های خود را درک کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: مسئولان نیز باید مردم را در تصمیم گیری های خود دخالت دهند زیرا مشارکت مردمی شرط اساسی برای مقابله با خطرات زلزله های احتمالی در تبریز است.

وی ادامه داد: سبک سازی، ارزان سازی، مقاوم سازی ساختمان ها باید در کنار هم اجرا شوند و با وارد کردن فناوری های روز جهان به کشور، ساختمان های مقاوم و با قیمت پایین در مناطق آسیب پذیر احداث شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز سیاست های غلط دولت ها را یکی از عوامل اصلی ایجاد بافت های فرسوده در کشور به ویژه کلانشهر ها دانست و تصریح کرد: دولت ها در برخی زمان ها فکر و انرژی خود را به شهرک های جدید معطوف کرده اند و بافت های مرکزی و فرسوده شهری به فراموشی سپرده می شود.

Rasoul Darskhan

مطالب مرتبط:
● پای صحبت دکتر رسول درسخوان
:: فرناز کیمیا


Bookmark and Share

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری