:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
شمارش معکوس تا انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

هيأت اجرايي پنجمين دوره انتخابات هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهرانبه گزارش واحد مرکزی خبر، معاون امور مسکن و ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی از برگزاری انتخابات نظام مهندسی در 12 مرداد ماه جاری خبر داد و گفت: انتخابات نظام مهندسی کشور 12 مرداد ماه جاری در 30 استان کشور بطور همزمان برگزار می شود.
اعضای سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور، دوشنبه آینده از میان 2650 نامزد، 482 مهندس را در 189 شعبه رای گیری به عنوان اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی استان ها انتخاب می کنند.
منوچهرخواجه دلویی معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور 165 هزار و 349 نفر هستند که تا روز انتخابات قابل افزایش است. وی اعضای این سازمان را در استان تهران 58 هزار و 831 نفر اعلام کرد و افزود: استان تهران با 15 نفر عضو هیات مدیره بیشترین سهم را دارد.
خواجه دلویی گفت: آمار نامزدهای عضویت برای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان در کشور حدود دو هزار و 900 نفر بودند که نزدیک به 250 نفر رد صلاحیت شده اند. وی مشارکت مهندسان در انتخابات دوره قبل را حدود 30 درصد ذکر کرد و گفت: مشارکت در استان تهران 10 درصد بود که انتظار می رود در این دوره افزایش یابد.
معاون وزیر مسکن خاطرنشان کرد : اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان برای دوره سه ساله برگزیده می شوند. وی افزود: اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی باید در یکی از گروه های عمران ( ترافیک، عمران، نقشه برداری)، معماری و شهرسازی ؛ و تاسیسات(مکانیکی، برقی) تخصص داشته باشند.
خواجه دلویی با اشاره به اینکه در یکی از دوره های گذشته، سه وزیر کابینه عضو سازمان نظام مهندسی بودند ، گفت : برای عضویت در سازمان های نظام مهندسی، محدودیت و ممنوعیت حقوقی (از لحاظ شغل دولتی یا خصوصی) وجود ندارد و سازمان "مردم نهاد تخصصی" است.


Bookmark and Share

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری