:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
آناهیتا کیانوس، نامزد پنجمين دوره انتخابات هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران

Anahita Kianous
مشخصات فردي
نام: آناهيتا
نام خانوادگي: كيانوس
نام پدر: ايرج
شماره شناسنامه: 5320
سال تولد: 1354 محل تولد: تهران


سوابق حرفه‌اي
از سال 1387- شرکت مهندسين مشاور بوم آريا معمار به سمت مدير عامل ورئيس هيئت مديره.
1386-1387- مهندسين مشاور پژوهشکده توسعه کالبدي- کنترل پروژه طرحهاي اجرايي و مطالعاتي
1384-1386- اداره تدوين ضوابط نظارت و صدور پروانه تهران-حوزه معاونت شهرسازي و معماري تهران
1380- 1384 - شرکت مهندسان مشاور مهرآرازان شهر در سمت مديرعامل و عضو هيئت مديره
1376- 1380- شرکت فني مهندسي ايمن ساخت ارگ -مدير طرح و ناظر عاليه.
1374- 1376- مهندسين مشاور شورا- طراح- استاد يار دانشگاره آزاد اسلامي – دانشکده هنر و معماري
1372-1376- مهندسين مشاور صفامنش و همکاران- طراح

سوابق علمي
مقالات علمي جشنواره پژوهشي حوزه مديريت شهري- شهرداري تهران- پاييز 86
مسابقه نماهاي شهري- شهرداري تهران- بهار 86
مسابقه شهر هاي جديد- وزارت مسکن و شهر ســــازي-بهار 82
مسابقه حبيب معروف- مجله علمي معماري و شهرسازي -پاييز75
انجام مطالعات ضوابط طراحي شهري شهرداري تهران- ضوابط راه پله و آسانسور-معلولين جسمي و حرکتي- شوتينگ زباله- پارکينگ طبقاتي-باغ بام

ديدگاه‌ها و برنامه‌ها
الف ـ براي بهبود فرآيند نظارت هيأت مديره برحسن انجام خدمات مهندسي توسط اشخاص حقيقي و حقوقي چه برنامه اي داريد؟

ازآنجاييکه دفاتر و مشاوران حقوقي در تهران در سطح گسترده و به تعداد زيادي در حال فعاليت هستند و کنترل نقشه هاي فاز دو و تاييدات سازمان، زمان زيادي را از مالکين و بعضاً مشاوران به دليل رعايت نوبت مي گيرد، نياز به گسترش دفاتر نمايندگي، در حداقل 4 موقعيت نمايندگي: شمال-جنوب- شرق و غرب ( همانند دفاتر نظارت) مي باشد. رسيدگي سريعتر کمک به استفاده بهينه هم به مالک از نظر سرمايه و هم به مشاوران از نظر اتمام کارهاري در دست اقدام مي کند.

همچنين بهره گيري از مهندسان حقيقي در اين دفاتر نمايندگي براي رسيدگي و راه اندازي و کنترل خدمات مهندسي مي توانددر جذب نيروهاي توانمند موثرتر باشد.


ب ـ برنامه جنابعالي براي افزايش مشارکت سازمان نظام مهندسي در امر ارزشيابي و تعيين صلاحيت و ظرفيت اشتغال به کار شاغلان در امور فني مرتبط ( مهندسان، سازندگان، کارگران ماهر و . . .) چيست؟

ظرفيت اشتغال و يا تعيين صلاحيت براي سازندگان و يا کارگران ماهر ساختماني ( دريافت گواهي براي کسانيکه فعاليت فيزيکي در ساخت يک بنا دارند) بعنوان سرپرست و يا کسيکه مسئوليت افراد ديگري را چه ازنظر کاري و يا ... دارد، بيشتر از طريق برگزاري دوره هاي آموزشي کاري و يا تعليم در حين انجام فعاليت و نظارت سازمان از طريق مهندسان ويا کارآزموده هاي دوره ديده تا رسيدن به تجربه کافي، مي تواند مفيد باشد. اين گواهي در قالب سازمان صادروبراي ساختمان هاي رده هاي مختلف قابل بهره برداري و نيز ارجاع کار به افراد از اين طريق مي تواند صورت گيرد.هر سازنده اي مي تواند نيروي کار خود را قبلاً به سازمان معرفي و در صورت عدم تاييد صلاحيت کاري آنرا به سازمان معرفي نمايدتا آمادگي و شريط لازم را براي کار در کارگاه دريافت نمايد.همچنين است براي سازندگان بزرگتر و شرکت هاي تجهيزات ساختماني تا خود را به درجه و کيفيت لازم مطابق استانداردهاي روز برسانند.


ج ـ اهداف و برنامه هاي خود را براي ارتقاي کيفيت طرحهاي ساختماني، عمراني و شهرسازي در محدوده استان را بيان نمائيد.

درجهت ارتقاء خدمات مهندسي از همکاري و خدمات مهندسان کامپيوتر مي توان بهترين استفاده را برد. به اين صورت که داشتن يک کد براي مشاوران ارشد و يا پايه يک که از طريق سيستم اينترانت داخلي سازمان قابل کنترل بوده و از طريق اينترنت داده هاي مهندسي و گزارشات دوره اي ناظران بلند مرتبه سازي و... وهم ارتباطات نگارشي از اين طريق انتقال يابد.هم به لحاظ زمانِ انتقال کوتاهتر و هم کم کردن هزينه هاي چاپ و مسافت هاي شهري و نيزدريافت اصل فايل و يا ارتباط مستقيم با افراد و.... مناسب ومقرون به صرفه خواهدبود. اين موارد مخصوصاً در محدوده استان بسيار مي تواند موثر باشد.

بدين منظور هر مشاوري در دفتر خود از يک سيستم اتوماسيون توسط مهندسان کامپيوتر (اتاق انقورماتيک) بهره مي گيرد .يک server مادر در سازمان بعنوان پايگاه داده ها شبکه بندي و نصب مي گردد.همچنين در نظارت هاي دوره اي بسيار کارساز خواهد بود. از طريق نصب دوربين ديجيتال درکارگاه ساختماني و کنترل از طريق دفتر مشاور ، گزارش تصويري به روز به سازمان و يا شهرداري منطقه مربوطه انتفال مي يابد.(همانند سيستم اتوماسيون اداري فعلي شهرداري).بر اين اساس نياز به بازديد ناظر از ساختمان بنا به مورد انجام مي شود.

با راه اندازي اين سيستم هريک از مشاوران انفورماتيک (حقوقي)و يا مهندسان کامپيوتر (حقيقي) مي توانند به عضويت(گروه ويژه) سازمان نظام مهندسي درآمده مطابق بندالف ماده 4 قانون نظام مهندسي – فصل دوم براي بهره برداري و کنترل ساختمان و تحقيق و... خدمات مشاوران را و نيز کنترل سازمان را به صورت پيشرفته و با دقت و سرعت بيشتر و با تکنولوژي روز دنيا پيش ببرند.Bookmark and Share


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری