:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
پنجشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
مهتاب ملکی، نامزد پنجمين دوره انتخابات هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران

Mahtab Maleki
نام: مهتاب
نام خانوادگي: ملكي
نام پدر: غلامعلي
شماره شناسنامه: 1802
سال تولد: 1340
محل تولد: تهران
پست الكترونيك: moonlight_maleki@yahoo.com

سوابق حرفه‌اي
5 سال سابقه خدمت در شرکت عمران شهرهاي جديد
5 سال تجربه رياست دفتر نمايندگي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران در شهر جديد هشتگرد ، طالقان و کوهسار
عضو هيئت رئيسه گروه تخصصي معماري سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران
نماينده معرفي شده از سوي هيئت رئيسه گروه تخصصي معماري سازمان نظام مهندسي ساختمان تهران مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن جهت همکاري در زمينه تدوين و راه اندازي نظام بازخورد مقررات ملي ساختمان
نماينده سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران در کميته ارتقاء کيفي سيما و منظر شهري
نماينده سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران در کميته تخصصي مسکن مهر
دو ترم تدريس دروس پايه رشته معماري در دانشگاه پيام نور شهر جديد هشتگرد

ديدگاه‌ها و برنامه‌ها
در طي 5 سال خدمت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران ، ضمن آشنايي با توانايي هاي با ارزش اين سازمان ، همچنين مشکلات و موانع بر سر راه اهداف آن ، معتقد هستم اهداف سازمان و وظايف هيئت مديره بسيار وسيع تر از امکانات واقعي موجود براي دستيابي به آنهاست لذا به نظر اينجانب تقويت سازمان خصوصاً از طريق تعامل و همکاري بيشتر با ديگر ارگانهاي مرتبط با خدمات مهندسين (وزارت مسکن و شهر سازي ،شهرداري،تشکل هاي صنفي مهندسين،ارتباطات بين المللي)و استفاده از کل نيروهاي مهندسي موجود براي نيل به اهداف سازمان مي تواند هدف اصلي هيئت مديره جديد سازمان باشد .

الف ـ براي بهبود فرآيند نظارت هيأت مديره برحسن انجام خدمات مهندسي توسط اشخاص حقيقي و حقوقي چه برنامه اي داريد؟

با توجه به تجربه اينجانب در اداره دفتر نمايندگي سازمان ،به نظر مي رسد با تشکيل و تقويت هيئت نظارت بر دفاتر نمايندگي و ايجاد ارتباط منسجم تر با مهندسين مناطق از طريق دفاتر نمايندگي اين امر ميسر است.


ب ـ برنامه جنابعالي براي افزايش مشارکت سازمان نظام مهندسي در امر ارزشيابي و تعيين صلاحيت و ظرفيت اشتغال به کار شاغلان در امور فني مرتبط ( مهندسان، سازندگان، کارگران ماهر و . . .) چيست؟

ارتباط سازمان با تشکل هاي حرفه اي مهندسي مي بايست به سطح بالاتري ارتقاء يابد . اين امر موجب ميگردد تا سازمان نظام مهندسي ساختمان با مشکلات و موانع بر سر راه انجام درست و روان خدمات مهندسي آشنايي و آگاهي بيشتري پيدا کرده و در جهت رفع آنها اقدام نمايد . در عين حال ، مهندسين محترم نيز فرصت مي يابند تا با همراهي و همياري سازمان نظام مهندسي در جهت اصلاح قوانين و نظامنامه هاي موجود مشارکت نمايد .


ج ـ اهداف و برنامه هاي خود را براي ارتقاي کيفيت طرحهاي ساختماني، عمراني و شهرسازي در محدوده استان را بيان نمائيد.

ارتقاء کيفيت طرحهاي ساختماني ، عمران و شهرسازي تنها در صورتي قابل حصول مي باشد که :

1 – توسط مهندس رشته فوق انجام پذيرد . لذا اتخاذ تصميمات لازم براي حذف واسطه ها و تشويق مهندسين به فعاليت مهندسي(و نه فروش امضا و تخصص) اجتناب ناپذير مي باشد . مسلماً در اين راستا ، تعيين تعرفه مناسب براي خدمات مهندسي نقش اساسي خواهد داشت .

2 – اعمال سياست هاي تشويق براي طراحان برجسته و ايجاد باشگاه مفاخر طراحي ساختمان با در نظر گرفتن شرايط خاص عضويت و تسهيلات ويژه بعنوان يکي از راهکارها پيشنهاد ميگردد .

3- يکي از مهمترين عواملي که باعث ارتقاء کيفي طرح هاي ساختماني مي گردد ، همکاري و تعامل 7 رشته ساختماني در ايجاد طرح نهايي است که متاسفانه در شرايط فعلي تقريباً به فراموشي سپرده شده است . بهترين روش دستيابي به اين امر ، کاهش خدمات تک نفره مهندسي و تشويق مهندسين به ايجاد دفاتر مهندسي طراحي و دفاتر حقوقي و بطور کلي کار گروهي است .


د ـ براي کنترل اجراي ساختمان برنامه هاي خود را بيان کنيد.

به نظر اينجانب ، تنها راه کنترل اجراي ساختمان ، اجرايي نمودن مبحث دوم مقررات ملي ساختمان و مجري ذي صلاح از طريق همکاري با شهرداري و وزارت مسکن و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي در تهيه مقدمات اجرايي واقعي مراحل صدور شناسنامه فني ملکي است .


ه‍ ـ ديدگاهها و برنامه‌هاي كاري خود را در زمينه‌هاي مرتبط مرقوم و اگر درخصوص ساير وظايف هيأت مديره نظر ديگري داريد اعلام فرمائيد:

ديدگاه و برنامه ها و اهداف کاري خود را در 4 بند ذيل خلاصه مي نمايم :

1 – تلاش در جهت ايجاد و تعامل با ارگانهاي مرتبط با امر ساخت و ساز (شهرداري ، وزارت مسکن و شهر سازي ، تشکل هاي صنفي و حرفه اي داخلي و بين المللي ) براي نيل به ديدگاههاي مشترک و واقعي و تجميع نيروهاي مهندسي با هدف رفع مشکلات موجود .

2 – تقويت دفاتر نمايندگي سازمان نظام مهندسي و ارتقاء سطح ارتباط مهندسين با اين دفاتر بعنوان بازوهاي سازمان

3 – اطلاع رساني کافي و مناسب به مهندسين محترم عضو سازمان از آنچه که در سازمان مي گذرد. متأسفانه اطلاع رساني در حال حاضر داراي ضعف شديدي است بطوري که عمده مهندسين محترم از آنچه که خصوصاً در هيئت مديره سازمان مي گذرد و عوامل بازدارنده آن که مدتهاست هيئت مديره را متأسفانه به شرايط نيمه تعطيل کشانده اند بي اطلاعند


Bookmark and Share

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری