:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
پنجشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
احداث نخستین بیمارستان بحران در پایتخت

مدیر عامل شرکت شهر سالم از احداث نخستین بیمارستان بحران در تهران خبر داد و گفت : این بیمارستان که در منطقه 4 احداث می شود مجهز به همه امکانات ایمنی در مواقع بحران مانند زلزله خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، دکتر غفاری صبح امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران گفت : این بیمارستان با عنوان بیمارستان پایتخت در منطقه حکیمیه منطقه 4 احداث می شود و مجوز آن نیز از وزارت بهداشت اخذ شده است .

وی افزود : این بیمارستان در مواقع بحران مانند زلزله مقاوم بوده و به عنوان اولین بیمارستان بحران در کشور احداث می شود که الگویی برای سایر شهرها خواهد بود .

غفاری خاطر نشان کرد : این بیمارستان که مجوز 200 تخت خواب در شرایط عادی را دارد در مواقع بحرانی قابلیت افزایش تختخواب و سایر امکانات بهداشتی را دارد و هم اکنون در فاز مطالعاتی قرار دارد .

وی با بیان این که سرانه بهداشتی درمانی در منطقه حکیمیه به نسبت جمعیت آن پایین است ، افزود : بیمارستان پایتخت در شرایط عادی در اختیار کارمندان شهرداری و سایر شهروندان قرار می گیرد.

غفاری با اشاره به اقدامات شرکت شهر سالم در رابطه با سلامت کارگران ، اظهار کرد : این شرکت همه کارگرانی که توسط پیمانکاران معرفی شوند را به طور رایگان چکاپ می کند و واکسیناسیون هپاتیت B نیز در مورد این افراد انجام می شود که در صورت مشاهده این بیماری خانواده فرد بیمار نیز واکسینه خواهند شد .

وی با بیان این که پیمانکاران بر اساس نحوه معرفی کارگران و توجه به بهداشت پرسنل خود رتبه بندی می شوند، افزود : در سه ماه ابتدای امسال از 15 هزار کارگر خدمات شهری و فضای سبز ، 5442 نفر کارگر آموزش دیده اند و حدود 10 هزار نفر در مجموع واکسینه شده اند ، ضمن آن که پیمانکاران باید همکاری بیشتری با ما داشته باشند .

مدیر عامل شرکت شهر سالم در پاسخ به سوالی در مورد مشاهده بیماری ایدز در کارگران خدمات شهری ، گفت : همه کارگرانی که معرفی می شوند آزمایش خواهند شد و تا کنون این مورد بین کارگران مشاهده نشده است و فقط در سال 84 یک مورد کارگر افغانی این بیماری را داشت .

غفاری در ادامه اظهار کرد : در چند روزی که میزان گرد و غبار در تهران بیش از ازحد مجاز بود ، مرکز اورژانش شهر سالم 50 هزار ماسک میان مردم شهر توزیع کرد و چهار مرکز اکسیژن تراپی نیز راه اندازی شد ، در صورتی که این وظایف جزو وظایف وزارت بهداشت است و این وزارتخانه در آن چند روز حتی یک تماس با ما نگرفت تا بگوید که ما چه کار کنیم .

وی با بیان آماری از وضعیت کارگران در دنیا ، گفت : سه میلیارد نیروی کار در جهان وجود دارد و 160 میلیون مورد بیماری ناشی از کار است که 30 درصد آن بیماری مزمن و 1 درصد منجر به معلولیت شده است .

غفاری افزود : فعالیت دو سوم نیروی کار جهان در شرایط حداقل بهداشت و ایمنی است و 95 درصد کارگران کشورهای در حال توسعه به حداقل خدمات بهداشتی دسترسی دارند .

غفاری از اجرای سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSEMS خبر داد و گفت : این سیستم که به شناسایی و مدیریت ریسک ها و خطرات می پردازد ، با ارائه ساختار و مدل مناسب به مدیریت طرح ها و سیاست ها می پردازد و علاوه بر ایجاد نظمی خاص در اجرایی کردن برنامه ها به متمرکز ساختن هزینه ها و بهبود وضعیت اقتصادی سازمان کمک می کند .

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری