:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
برنامه واگذاري بافت فرسوده به انبوه‌سازان كامل نيست

معاون برنامه‌ريزي و توسعه شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري گفت: براي بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده، اجراي سازوكارهاي اجرايي با رويكرد حضور مردم ضروري است.

محمد آييني در گفت‌وگو با «ايلنا» با اشاره به واگذاری ساخت و ساز به انبوه‌سازان در بافت‌های فرسوده تهران اظهار داشت: این برنامه جامع و کامل نیست؛ چرا كه بدون حضور مردم و ساكنان اين‌گونه بافت‌ها، بهسازي و نوسازي امكان‌پذير نخواهد بود.
آییني با يادآوري بندهاي الف و ب ماده 30 مبني‌بر تعيين سازوكارهاي اجرايي و احیای بافت‌های فرسوده با رویکرد توانمندسازی مالکان اظهار داشت: دولت موظف است كه سازوكارهاي اجرايي را با رويكرد حضور مردم در اين‌گونه بافت‌ها تعيين كند.
وی تاکید کرد: سازوکارهای اجرایی به معناي رویکرد یک جریان مردمی با همکاری دولت و شهرداری‌ها برای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده است.
آییني با اشاره به حجم و گستردگی بافت‌های فرسوده گفت: در صورت عدم حضور و محوریت مردم در بافت‌های فرسوده، دولت و شهرداری نمی‌توانند این بازسازی و نوسازی را در این‌گونه بافت‌ها انجام دهند.
وی بسترسازی و اجرای سازوکارهای لازم را مورد تاکید قرار داد و گفت: تنها با حضور مردم؛ یعنی تمام افرادی که در این‌گونه بافت‌ها نقشی دارند و در کنار آنها انبوه‌سازان، سازندگان جزء و سرمایه‌گذاران خارجی، می‌توان به بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده امیدوار بود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری